Wpis z mikrobloga

Dalej szukam, kombinuje i mam pytanie:

Opel Astra J

Słyszałem że silnik benzynowy 1.4 Turbo, 140KM jest w porządku. Jak wygląda sprawa z 1.6 Turbo 180KM?
Jak wygląda kwestia skrzyni automatycznej? Jest w porządku uczy raczej omijać szerokim łukiem?

Co w ogóle sądzicie o aucie?

#motoryzacja #samochody #opel #astra
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gent: 1.4T ma skrzynie manualna M32 i trzeba się liczyć z tym, że będzie do regeneracji bo ma wadę fabryczną. Dużo info w necie o tym. Ogólnie auto spoko, duży wybór więc w miarę łatwo wybrać coś w dobrym stanie
@sqim: 1.6 turbo tez ma chyba m32, 1.4 cierpi na pewno na problemy z odmą i pękający kolektor wydechowy (jest zespolony z turbiną), czy 1.6 ma te same bolączki to nie wiem - turbo jest podobnie ułożone więc nie zdziwię się jak tam tez pęka. W 1.6 podobno zdarzały się pękające tłoki i lubią brać olej - ale dobrze gdyby ktoś to potwierdził bo nie mam pewności, z 1.6 miałem tylko
@SpiderFYM: Tak jak pisali poprzednicy, w A16LET w manualu jest okryte złą sławą M32, więc w tej opcji na pewno trzeba dobrze sprawdzić przed zakupem (drgania drążka, ciężkie wbijanie biegów, szumiąca skrzynia), a po zakupie obowiązkowo wymiana oleju w skrzyni (zalać tak 2,7L). Od 2013 podobno poprawili w tej skrzyni kanały olejowe i w dużym stopniu rozwiązali problem, ale zdania w tej kwestii są podzielone ;)

a poza tym najczęstsze usterki