Wpis z mikrobloga

Mireczki,
po wypożyczeniu sakw zrozumiałem, że to absolutnie nie dla mnie. Szukam fajnej podsiodłówki i aktualnie zastanawiam się pomiędzy JackPack (Tobół 17, Tobołek 9) i Topeak(10,15)

Tutaj pojawia się mój dylemat dotyczący pojemności. W torbie chciałbym umieścić następujące przedmioty:
- śpiwór aegismax UL - 400g z groszami i mała objętość
- materac thermarest venture - 500g
- namiot nautrehike vik 1 - 1060g
Do tego ewentualnie pierdoły jak jakaś mikro apteczka czy koszulka i gacie ba zmianę.

1. Która z tych toreb lepiej nada się pod taki set do spanka ?
Da radę to wbić do 10 ? Czy jednak lepiej zakupić wiekszy litraż.
2. Zależy mi na w miarę stabilnym systemie mocowania torby, która z nich będzie mniej się telepać ?

Niestety ze względu na moją bardzo wrażliwą psychę, hamaczek wzbudza u mnie za dużo dyskomfortu i postanowiłem na ten moment pozostać przy namiocie.

#bikepacking #turystyka #rower #rowery #biwakowanie #biwak #biwakujzwykopem
  • 4
@G0w0rek: ja zaraz zaczynam kilkudniową wyprawę, ale po dziadersku, z bookingiem. Kupiłem coś malutkiego na bagażnik (SAHOO model D14541-PC)no i mam plecak. Nie wyobrażam sobie jak spakujesz się bez sakw. Co z nimi jest nia tak?
@przeciwko78:
Jednak to rozłożenie ciężaru + ciagłe trzeszczenie i skakanie na każdej większej nierówności trochę mnie irytuje. Zamieniłm się na kawałek trasy z kolegą na secie bikepackingowym i przy umiejętnym spakowaniu i rozłożenie ekwipunku praktycznie nie czuć, że się jedzie z obładowaniem.
A druga sprawa to pakowanie do sakw, które niestety działa u mnie tak samo jak pakowanie backpackingowe. Im więcej miejsca tym więcej niepotrzebnych głupot. Jednak bardziej preferuje minimalizm i
@G0w0rek: jeżeli sławy są źłe to wielka podsodłowka ma być dobra?
Nie przemawia to do mnie.

Spróbuj małych sakw.
Tzw. przednie o pojemności 10 litrów.
Poza tym nawet przy relatywnie dużym bagażu (40 litrów) użycie 4 małych na przednim i tylnym kole sakw daje dobry rozkład masy i niski środek ciężkości. Z kolei użycie jednej pary na przednim daje fajny docisk przedniego koła co poprawia trakcję np na piasku. (Choć pogarsza