Wpis z mikrobloga

@ambas: Potwierdzam, ja często kiedy pada i nie znam drogi to jadę 30km/h i wtedy dociera do mnie, że nie jestem wypoczęty wiec momentalnie zatrzymuje się na drodze i nie ruszam dopóki nie wypocznę. Oczywiście polactwo musi wtedy trąbić i się do mnie rzucać bo debile nie znają przepisów i nie wiedzą, że tak właśnie należy robić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Sam_w_domu:

mandat za zbyt wolna jazde

Niby dlaczego? Jeśli nie było znaku o minimalnej prędkości. To co napisał OP generalnie jest zgodne ze stanem faktycznym. 50 w zabudowanym to prędkość maksymalna. Jeśli nie znasz tej drogi, jesteś przemęczony czy leje tak że nie widzisz na 10m do przodu to jak najbardziej powinieneś dostosować prędkość do tego - czyli zwolnić. Gdzie tu trolling?
@Smol_PP: https://moto.pl/MotoPL/7,88389,27111854,mandat-za-zbyt-wolna-jazde-nie-to-nie-zart-dostaniesz-jeszcze.html

W ustawie Prawo o ruchu drogowym zapisano, że "kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością nieutrudniająca jazdy innym kierowcom" (art.19 ust.2 pkt 1). Oznacza to, że policja może nas ukarać za zbyt wolną, niebezpieczną dla innych kierowców jazdę. Taryfikator mandatów za zbyt wolną jazdę przewiduje 50-200 zł mandatu oraz 2 punkty karne.


Edit: wiedzialem ze ktos mu uwierzy. #!$%@?.