Wpis z mikrobloga

Czarno to widzę.... Witajcie! Mirek chial czarny diament. Chcial też "czarne złoto". Nie jestem fanem tego określenia- bo to tylko powłoka- Ruten która jest nakładana na tradycyjne złoto- i z czasem się ściera- tego sklepy typu #yes #kruk #savicki nie mówia kupującym... I może być rozczarowanie ale Mirek został uświadomiony i tak chciał- ta powłokę można odnowić bez problemu- jak często? Zależy czy różowa pracuje w kopalni czy leży i pachnie:) #bizuteria #pierscionek #rozowepaski #niebieskiepaski #zareczyny #diamenty #zloto #rzemioslo #handmade
darkinvaider - Czarno to widzę.... Witajcie! Mirek chial czarny diament. Chcial też "...

źródło: comment_1628355292kHLRRT9dhf6fQeifzPRXP6.jpg

Pobierz
  • 44
@darkinvaider ej jakie 2k za gram? Jak cena nie przekracza 25 euro/g. Kowalność tak. Choć widziałem biżuterię z rutenu jak i z rodu. Obie firmy, które wymieniłeś pracują raczej na czarnym rodzie, widać to po kolorze powłoki(są czarniejsze niż ruten, który mimo wszystko jest grafitowy bardziej).

@niochland kolor czarny jest związany z barwnikiem powłoki galwanicznej, sam ruten jest srebrny.
@darkinvaider jeden z moich klientów produkuje na zamówienie takie rzeczy to zrobił z jednego i drugiego. Widziałem, miałem w ręce a nawet sprawdzalem na odpowiednim sprzęcie. Czy na pewno mu stop wyszedł ok. Nie robi jednak tego zbyt często i to raczej za dziesiątki tysięcy.

Z rodem to tak na giełdzie teraz cena prawie 500 euro/g ja źle zrozumiałem że mówisz o rutenie że taki drogi;)