Wpis z mikrobloga

@beer_man: no ostatnio zgłosiłem przez tę apkę sprawę o 23:30. O 5 rano (2 godziny po zakończeniu imprezy) dostałem informację że nie stwierdzono naruszenia prawa ¯\_(ツ)_/¯
@n0002: Jeśli jest to podwórko to możesz zarówno do straży miejskiej, jak i do policji. Ale żeby go za to ukarać musiałbyś wystąpić jako świadek. A o interwencję o 5 rano nie miej pretensji - jeden patrol ogarnia w nocy 20 takich interwencji.
@xTortox: Tak to podwórko. Ech, nie widzi mi się świadkowanie. Nie chce mi się stać na ulicy i ryzykować że patusy później będą mi robić problemy.
@n0002: No niestety, 51 KW jest wykroczeniem skutkowym, a więc do podjęcia jakichkolwiek czynności poza upomnieniem (mandat, wniosek do sądu itp.) musi być wylegitymowany pokrzywdzony. To przyczyna wielu nieskutecznych interwencji w tych kwestiach.

@beer_man: Tak, robię w służbach i jeśli faktycznie jesteś człowiekiem na poziomie, poza etapem "hwdp", to serdecznie zapraszam o tej porze, w sobotnią noc, na krótką wizytę u siebie. Zobaczysz kolejkę zgłoszeń, ich różnorodność oraz ilość patroli
@xTortox: Rozumiem i nie mam nic do Waszej pracy (chyba że pracujesz w SM a nie policji to mam, ale mniejsza o to) Wiem że macie dużo często bzdurnych zgłoszeń, ALE nie rozumiem jak można pracować na takich warunkach jak to się działo w czasie pandemii, niby dalej trwa, ale wiesz chyba o co mi chodzi. Jakąś godność kurła trzeba jednak posiadać. To nie jest jakiś atak personalny tylko nawiązuję do
@beer_man: Nie będziemy tutaj roztrząsać tematów służby w pandemii, bo spędzilibyśmy tutaj czas do rana. Niestety, wszystkim mundurom przyszło służyć w bardzo niewdzięcznych czasach - niejasnych regulacji prawnych, wykluczających się przepisów, niespójnych sądów itp. Nawet żołnierze Wojska Polskiego musieli wyrywać ludziom wiązanki kwiatów... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ja osobiście szukałbym przyczyny tych cyrków wśród osób, które to prawo uchwaliły, a nie ludzi, którzy raz lepiej, a raz
@xTortox: Ale ja na prawdę nie czepiam się waszej pracy i rozumiem, że jest potrzebna, tylko cała struktura jest mocno zacofana i wymaga modernizacji. Sam to pewnie lepiej rozumiesz niż ja. Jakbym chciał być złośliwy to bym napisał, że wybrałeś sobie taki zawód i w nim siedzisz bo nie potrafisz nic innego, ale nie o to mi chodzi. Wy - jako grupa zawodowa powinniście trochę wziąć to w swoje ręce i
@n0002: Miejsce publiczne - straż miejska. Lokal prywatny - policja. Tak mnie pouczyła bardzo sympatyczna pani ze straży miejskiej do której dzwoniłam w sprawie imprezy w sąsiednim bloku.
Jeżeli podwórko jest ogólnodostępne a nie za płotem, to może straż miejska?