Wpis z mikrobloga

Niedługo paraolimpiada. Pamiętam jak w Rio Polka w biegu na 400 metrów osłabła i wywaliła się przed metą, a fotokomórka pokazała, że już sunąc po bieżni wyprzedziłą tę z 3 miejsca i zdobyła medal. (na foto leży na 8 torze)
Dramaturgi dodaje fakt, że córeczki tej biegaczki ogladały to w necie i transmisja została zakonczona zaraz po upadku i dopiero rano się dowiedział jak się zakończyło.
W Malezji sie wkurzyli, bo ta ich straciła medal.

Opowiadała, że pod jej nieobecność córkami zajmuje się jej mama i siostra. Transmisję z biegu na 400 m oglądały w internecie. Niestety sieć padła akurat w momencie kiedy mama na finiszu doznała groźnego upadku. Relację przerwano i córki poszły spać zapłakane, nie wiedząc co z mamusią. Ta zaczekała aż w Polsce będzie 7. rano (o 2. w Rio), by powiedzieć, że jest cała i ma brązowy medal. - I znów płakałyśmy, tylko tym razem były to łzy radości.


tu nagranie biegu
https://youtu.be/I3xKMoGwAl0

#tokio2020
#paraolimpiada
szurszur - Niedługo paraolimpiada. Pamiętam jak w Rio Polka w biegu na 400 metrów osł...

źródło: comment_1628443015AswOeWs0QifOAwdwSIV4XO.jpg

Pobierz
  • 18
Z ciekawości sprawdziłem:

Amerykanka w tym biegu ma czas 57,80s.
Rekord Polski na 400m kobiet należy Ireny Szewińskiej † 49,28s.

Nie ma sensu porównywać, ale zaciekawiło mnie jakie są różnicę między sportowcami zawodowymi, a paraolimpijczykami.
@HowardWKR: Ale ona wypowiada się zupelnie normalnie

https://youtu.be/FzkAoAuKyqo

Edit:

Wywiad z nią:

Zanim zapytam o pani niezwykłe osiągnięcia, rekordy świata, medale olimpijskie, chciałabym prosić o wyjaśnienie, co oznacza kategoria T20, w której pani startuje?

Barbara Niewiedział: To niepełnosprawność intelektualna. Na pewno, chce mnie pani zapytać, jak znalazłam się w tej kategorii. Jako 8-latka straciłam ojca i wraz z rodzeństwem trafiłam do ośrodka szkolno-wychowawczego. Miałam tam problemy z nauką, a do teraz
@dybligliniaczek: nie, biegacze muszą rozpracować rywali w pościgach/ucieczkach i myśleć taktycznie kiedy przyśpieszyć, a kiedy oszczędzać siły. To wszystko w bardzo krótkim czasie przy jednoczesnym ogromnym wysiłku fizycznym. Jak dla mnie można się doszukiwać analogii z szachami.