Wpis z mikrobloga

Zależy ile wynosi dopłata za radiator


@pionic: Dzięki. Rozumiem ze założenie go jest bezproblemowe( ͡° ͜ʖ ͡°)? Polecasz jakiś konkretny dysk? Ten 500 GB który mam to taki WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550, myślałem by kupić 1 TB tej wersji, ale może kupię jakiś z lepszymi prędkościami.

Wszystko zależy jaki dysk i czy będzie przez długi czas pracował


@TomdeX: Długo? Najprawdopodobniej przez jakieś 10
@tururak: Raczej bezproblemowe, jeśli ogarniasz obsługę śrubokręta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem ze na pcie gen 3? To Samsung 970 Evo/Plus, ale jeśli nie potrzebujesz jakichś mega osiągów to coś tańszego możesz spokojnie wybrać.
@tururak: Chodzi o ciągłość pracy pod obciążeniem, sam dysk wytrzyma bez radiatora, jednak przy dłuższym ciągu i wysokich temperaturach spada jego prędkość i o to głównie się rozchodzi. Tak naprawdę ultra szybkie SSDki się nagrzewają, ale one służą do ciężkich prac no i wtedy warto mieć ten radiator, 10 GB dziennie to niewiele.
Samsung 970 Evo/Plus


@pionic: Kurde 7 stów.

Rozumiem ze na pcie gen 3


@pionic: Chyba( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja płyta to MSI MAG B460M MORTAR

M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 - 1 szt.

M.2 PCIe NVMe 3.0 x4 / SATA - 1 szt.

PCIe 3.0 x16 - 1 szt.

PCIe 3.0 x1 - 1 szt.

PCIe 3.0 x16 (tryb x4) - 1 szt.

ale one służą
Ten 500 GB który mam to taki WD 500GB M.2 PCIe NVMe Blue SN550, myślałem by kupić 1 TB tej wersji, ale może kupię jakiś z lepszymi prędkościami.


@tururak: SN550 się nie grzeje, nawet pod obciążeniem nie potrzebuje radiatora, a obecnie lepszy dysk w zwykłym użytkowaniu nie zrobi Ci różnicy. Alternatywą jest A2000. Możesz też polować na pepperze, bo w podobnej cenie co normalnie jest SN550 trafiały się lepsze dyski typu