Wpis z mikrobloga

@tonawiarywkilkarzeczy: Głębiej się niezbyt da bo wysoki poziom wód gruntowych i tak warstwa gliny izoluje od nich. Ogólnie na to pójdzie 30cm stabilizacji 2.5 mpa i 10cm pospółki i na to folia/xps/płyta nieco się teren do tego podniesie.
@tonawiarywkilkarzeczy: Jest wybrany, tam już jest tylko glina pod spodem, i jedyne co widać to resztki korzeni po drzewach, ale tego ruszyć i tak niezbyt można. Nawet geologa miałem aby potwierdzić, że jest git :)
@lobo To lepiej już sobie nagraj montaż szamba xD mój brat się budował to chyba ze 3 firmy w #!$%@? poleciały zanim zrobili i trwało to z 3 miesiące xd
@Bolerro: jeszcze minimum rok do wprowadzenia mam czas, na początku przyszłego roku będę kombinował z oczyszczalnią jeżeli przejdzie to ją zrobię, a jak nie to wtedy szambo będę organizował
@biju: I dodam, że to zdecydowanie nie najdroższa oferta w moim rejonie, robocizna to prawie 27 000. W tym będą mi jeszcze kłaść rury do gwc dodatkowo. Ogólnie to na razie koszty są u mnie takie
26 000 robocizna
9 000 xps
1 800 geowłóknina
4 000 stal
6 000 stabilizacja/piasek
12 000 beton
i do tego jeszcze rury/geolog/koparka

Budowa pod warszawą
odejmując koszt gwc to jakieś 490zł/metr brutto i z tego co widzę po różnych cennikach mniej więcej tyle w moim rejonie kosztuje na stabilnym gruncie, u mnie jest o kilka tysięcy drożej (jakieś 5 000) przez gliniaste grunty.
@Doxori: celuję w 700 - 750 w planach sam będę robił:
-ocieplenie
-tynki
-gładzie i malowanie
-styropian na podłogach
-montaż gniazdek/świateł
-parapety
-układanie paneli
-możliwe, że drzwi
-sufity podwieszane

oprócz tego w tych 750 nie liczę kostki brukowej/ogrodu/płotu/bram
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lobo: ja dopiero co się wprowadziłem, nie jestem już na bieżąco, ale takie ceny co ty mi mówisz to szok, nie jestem w stanie pojąć ile to wszystko poszło do góry - lekko 70%. Trzymaj się, pozdrawiam.
@Repthsu: Duże znaczenie ma lokalizacja, ja niestety zaraz pod warszawą i tu są jedne z wyższych cen. No i kwestia jest, że płacę nieco więcej (jakieś 20%) bo jednak robi mi to firma, a nie pan zenek. Nie znam niestety, żadnego zenka w tym rejonie który by mi zrobił dobrze za mniejsze pieniądze :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lobo: ja zacząłem w marcu 2020 roku, całość robiła mi ekipa, która ma dobrą renomę w okolicy, 60 km od Warszawy i za całość robocizna + materiał wyszło 275000 zł, ale dom parterowy 100m2 dół. Także wytrwałości, bo to jest ważne, efekt końcowy zrekompensuje ci wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx Przy dzisiejszych cenach... odważnie, podziwiam. Powodzenia! :)

Rozumiem, że masz potwierdzone info, że niedługo będzie taniej, tak? ;)
@appmstt: Oczyszczalnie jest na zgłoszenie i jeżeli nie wydadzą w ciągu 21 dni sprzeciwu to jest tak zwana milcząca zgoda, ogólnie mam 2 szanse na nią
1. urzędnicy się nie wyrobią w terminie
2. w teorii z tego co mi kierownik budowy mówił jeżeli zgłoszę oczyszczalnie ze studnią chłonną to powinni ją uznać za niewpływającą na otoczenie i u mnie potrafią się zgodzić

@robertx: Przy tej inflacji to szanse są,