Wpis z mikrobloga

@Andrijek: składaj sam albo chociaż kup wszystko samemu i zapłać jakiemuś znajomemu co umie stówkę i zróbcie to razem, żebyś umiał na przyszłość

nawet wtedy będziesz na plusie względem kupowania gotowca
@Catmmando: @stormkiss: @Victim: @ffallen: z jakąś małą pomocą yt złożę sam komputer bez problemu. Kiedyś składałem i stacjonarki i laptopy.
Na co byście zwracali uwagę wybierając osobno płyte główną, ram, procka, grafike? Chciałbym dobrać coś co dobrze ze sobą będzie funkcjonowało, bez zbędnych problemów :)
@Victim: do pracy mam swojego maca. Aktualnie moj stary lapek służy mi do 3 rzeczy - torrki & ogladanie filmów, heroes 3, world of warcraft. Jak bede mial lepszego kompa, to pogram z checia w inne gry. Finalnie - bardziej do gierek, multimediów :)
@Andrijek: No to możesz iść w jakiegoś powiedzmy Ryzen 5 3600, chociaż z drugiej strony widziałam ostatnio promocję na R7 3700X za 990zł, także kwestia szukania dobrych ofert.

Płyta na Socket AM4, tutaj sobie po prostu dobierz jaka Ci się podoba i jakich złącz potrzebujesz, potem sprawdź jej recenzję czy ma dobry układ zasilania i z głowy.

Ramu bierz 2x8GB o taktowaniu 3600, absolutnie wystarczy. Najlepiej B-Die ale niekoniecznie.

A najgorsza
Na co byście zwracali uwagę wybierając osobno płyte główną, ram, procka, grafike? Chciałbym dobrać coś co dobrze ze sobą będzie funkcjonowało, bez zbędnych problemów :)


@Andrijek: Zestawy z purepc + ewentualne modyfikacje wybranego "zestawu". Jeżeli sam nie wiesz co zmienić piszesz kolejny post na mirko i na pewno dostaniesz kilka porad. Ostateczną decyzję podejmujesz sam.
@Andrijek: skoro masz maca to polecam Xbox series x i gamepassa

Gier masz w #!$%@?, a jak chcesz jakiś konkretny tytuł to kupujesz na płytce, przechodzisz, odsprzedajesz. Chcesz zagrać to odpalasz i grasz, a nie #!$%@? się w ustawienia graficzne... Nie daj Boże coś nie zadziała i zaś naprawiać... A na konsoli klikasz i odpalone, nawet czekać nie musisz na nic dzięki quick resume od razu jesteś w grze.