Wpis z mikrobloga

Chyba cała Polska żyje tym, co wczoraj wydarzyło się w Sejmie. My również, dlatego będziemy pytać Marszałkinię Witek o opinie prawne, o których wspomniała, tłumacząc reasumpcję głosowania.
ALE my dziś żyjemy też kolejną rozprawą z Fundacją Lux Veritatis, która rozpocznie się już za chwilę o godz. 9.00 w SR dla Warszawy-Woli. Bądźcie z nami - postaramy się relacjonować przebieg także w komentarzach pod wpisem. Dziękujemy za Wasze wsparcie!
Link do relacji z poprzedniej rozprawy.

Wołam:


I osoby, które były zainteresowane ciągiem dalszym tej sprawy:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #luxveritatis
  • 207
Tak samo, każdy 1% z podatków leci do was. Mam nadzieję, że będziecie działać jak najdłużej


@nn1upl: Dzięki wielkie! Nam się zawsze marzyło byśmy już kiedyś nie byli potrzebni, że dojdzie do tego, że wszystkie informacje publiczne będą dostępne na wyciągniecie ręki, nikt nie będzie potrzebować naszego poradnictwa prawnego. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale na razie się na to nie zanosi...
dlatego będziemy pytać Marszałkinię Witek o opinie prawne, o których wspomniała,


@Watchdog_Polska: a co tu pytać, skoro to oczywiste? Mówiła o pięciu prawnikach? Najważniejszy był pewnie taki nieduży, a o konieczności powtórzenia głosowania wyraził się krótko i dosadnie. Drugi miał rozbiegane oczka i tylko przytaknął (spróbowałby nie), trzeci z ogólnym wyglądem emerytowanego narkomana powtórzył też za tym najważniejszym, że głosowanie trzeba powtórzyć.
Tajemnicą w tym momencie pozostaje pozostałych dwóch, ale zapewne
Ciekaw jestem Twojego zdania na temat że żeńskie końcówki były powszechne w przedwojennej Polsce, dopiero za komuny jakoś zaniknęły.


@Radus: oj nie wysilaj się. Dla niego słowo "feminatyw" jest nowe bo jego spellchecker go nie ma w bazie. Przecież @Pantokrator to człowiek, który ma podejście "jeżeli fakty przeczą moim przekonaniom to tym gorzej dla faktów", co widać po jego wypowiedziach.

@Watchdog_Polska: trzymam za was kciuki w tej sprawie.
@medevacs:

Ta funkcja się nazywa Marszałek i żeby było śmieszniej obecnie pełni ją kobieta, która sama się tak tytułuje, polecam https://marszalek.sejm.pl/marszalek9.nsf/biografia.xsp

Wy to się nawet nie potraficie zdecydować czy używacie feminatywów czy nie XD Dlaczego w oficjalnym zapytaniu ich nie użyliście?


Raz piszemy o osobie i używamy formy, którą uważamy za stosowną, drugi raz piszemy o urzędzie i funkcji i używamy formalnej nazwy urzędu. ¯\_(ツ)_/¯ Co więcej, każda osoba u nas
Ja się zastanawiam jak ten "obrońca" potem sobie wróci do domu i spojrzy w lustro.


[]
@S0Cool ale tu się nie ma nad czym zastanawiać. 7 metrów pod ziemią zrobił wywiad z adwokatem , gdzie masz jasno wytłumaczone , se obrońca musi być przekonany o braku winy klienta. Inaczej nie ma sensu być obrońcą. To nie adwokat ma sobie spoglądać w lustro. On solidnie wykonuje swoją pracę. I co więcej.. na ogol
Do wszystkich mających problem z "marszalkinia". Macie rację, to #!$%@? wyraz, aż ciężko go napisać bez błędu, ale nie ma to kompletnie znaczenia w tej dyskusji. Tylko marnujcie swój czas.
obrońca musi być przekonany o braku winy klienta


@muchabzz: Jeśli ten obrońca jest przekonany o braku winy klienta, to bardzo źle świadczy o jego wiedzy prawniczej, bo wina klienta jest dość ewidentna. Natomiast zadawanie pytań o finansowanie powoda czy obieg dokumentów w Watchdog świadczy o nim jeszcze gorzej.
Prawdopodobne scenariusze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Watchdog_Polska: Najbardziej prawdopodobne jest niestety to, że przepchną za parę tygodniu nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej, które zniesie sankcje za jej nieudostępnienie lub ograniczy liczbę podmiotów uprawnionych do składania wniosków.
@Watchdog_Polska: nie piszę tutaj prawie w ogóle, czytam za to sporo, ale tym razem muszę się odezwać: wielkie dzięki i szacun z mojej strony! Tylko w takich jak Wy pozostaje nadzieja na uratowanie tego prawie już do reszty zeszmaconego kraju.