Wpis z mikrobloga

Jaki radzicie żeby sobie komp zbydować z kartą graficzną, która będzie dostępna od ręki i uciągnie na spokojnie gry na Valve Index?

Tak żeby też cena była w miarę rozsądna. Na kartę graficzną RTX 3070 zamówioną w #xkom czekam od listopada 2020, a zanim się doczekam, wolałbym już w coś pograć, nawet na słabszej karcie. Plan jest taki, żeby sie zmieścić w 5,5 k za kompa z kartą graficzną, żeby parametry i chłodzenie były w miarę sensowne i żeby móc kartę graficzną potem ewentualnie na RTX 3070 podmienić, o ile zamówienie zostanie wreszcie zrealizowane.

#pcmasterrace #valveindex #valve #vr
  • 19
@brakloginuf: no co do kompa to nie planuję kupować w xkom, wystarczająco mnie wych*jali, żebym tam miał teraz udawać, że nic się nie stało i tyle pieniędzy zostawiać. Jakbym wiedział, że nie dostarczą karty, chociaż zapowiadali termin dostawy na marzec, to bym ją kupił gdzie indziej, jeszcze zanim podrożała...

A jakiego kompa sobie kupiłeś? Niby coś się tam znam na komputerach, ale już raz zaliczyłem pewną wtopę, to się wolę dopytać.
A jakiego kompa sobie kupiłeś?


@Enviador: tani ale rozsadny setup, czyli ryzen 3600x, chlodzenie wodne 360mm, mobo gigabyte jakas gamingowka bo nie toleruje plyt lowend a poza tym zarzadzanie argb potrzebne mi bylo, grafika 3060 12gb od gigabyte, dysk na nvme oczywiscie

Osobiscie w chlodzenie powietrzne sie nie bawie i uwazam ze to tragedia, wysokie temperatury i halas. Chlodzenie powietrzem sprawdza sie tak dobrze jak chlodzenie silnika w maluchu.
@Enviador: ogolnie obudowe wzialem od silentium pc z 4 wentylatorami argb, do tego chlodzenie tej samej marki 360mm z 3 wentylatorami 120mm, do tego 3 wentylatory na karcie graficznej i wszystko pracuje z bardzo wysoka kultura pod maksymalnym obciazeniem. Bardzo cicho pracuje komputer i polecam. Nie zapomnij tylko o pascie termo co ma co najmniej przewodnictwo 12W
Nie zapomnij tylko o pascie termo co ma co najmniej przewodnictwo 12W

@brakloginuf: i tu się kończy moja wiedza co do tego, o co z tym chodzi. To trzeba specjalnie domówić, czy trzeba uwzględnić, żeby jakieś poszczególne części ją już miały? :D
@Enviador: omijam Polskę szerokim łukiem. W cywilizacji pokroju UK czy Niemcowa nie ma problemu z dostępnością i są dropy FE i Asusa w sensownych cenach. Haczyk jest taki że musisz mieć kogoś z ichnim adresem który odbierze przesyłkę i wyśle do ciebie bo Polska to nie kraj i tu nie wolno sprzedawać normalnych kart. Jak masz kogoś w USA to w ogóle w BestBuy są karty FE praktycznie od ręki.
uciągnie na spokojnie gry na Valve Index


@Enviador: Generalnie wszystko o wydajności równej lub powyżej GTX 1080Ti będzie dobrym wyborem. Ja na 1080Ti jeszcze nie miałem problemu z wydajnością żadnej gry VR (z tym że na Oculus Quest) na najwyższych ustawieniach ale jest kilka tytułów których by ta karta nie uciągnęła np. No Man Sky (niedawno dodano do niego DLSS więc warto mieć kartę RTX 3xxx).
Na kartę graficzną RTX 3070 zamówioną w #xkom czekam od listopada 2020


@Enviador: napisz do nich, przejdź się do lokalnego oddziału i pogadaj. Ostatnio dawali w ramach rekompensaty inne modele w obniżonych cenach, op ile nie mieli takich jakie zamówiłeś. Pewnie mogą ci nawet zaoferować taniego 3070Ti, 3060 czy 3060Ti. Ostatnio najwięcej dostaw było od Palita i Gigabyte, tak że pewne rzeczy są możliwe.

A resztę komputera łatwo kupić, nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Enviador: hmm a jakieś podzespoły chcesz kupować, bo może coś tam by się jeszcze nadało ze starego. Teraz składając PC od podstaw to lepiej iść w stronę intela.