Wpis z mikrobloga

#siatkowka Co w sumie stoi na przeszkodzie w tym kraju, żeby zacząć promować siatkówkę na masową skalę. Zadbać o oprawę Plusligi, uczynić grę jeszcze bardziej widowiskową. Z koszykówką amerykanom się udało, NBA zna każdy a przecież to ta sama dyscyplina co w Eurolidze. Trochę chęci, pieniędzy i siatkówka byłaby tutaj nr.1. Tutaj sportowcy i działacze podchodzą na poważnie do sprawy, są konkreti, a nie #!$%@? alkoholicy disco polowcy złodzieje z PZPNu
  • 21
  • 2
@Lohengrin: Nie wiem, NBA jakoś działa, nie tylko murzyny mają po 2 metry wzrostu. Jakoś w Japonii siatkarze po 1.85 wzrostu potrafią wbijać gwozdzie i blokować. Szukasz problemu na siłę. Druga sprawa jest taka, że większość woli trenować piłkę nożną, bo większy hajs i prestiż. Gdyby w siatkówce był również dobry hajs i prestiż (może nie aż taki jak w futbolu), to nagle byłoby #!$%@? milion chętnych.
@Ejmen: Na drodzę do prawdziwej promocji Plusligi stoi sama Plusliga oraz Polsat. W lidze jest 16 drużyn, zdaniem większości o 4 za dużo. Oprawa Polsatu i brak transmisji na otwartych antenach również stoi na przeszkodzie. O słabej obecności w mediach społecznościowych już nie wspomnę.
@Ejmen to się generalnie już stało, we Wrocławiu wszystko hale gdzie można grać w siatkówkę wynajęte w tygodniu że jak szukasz jako nowy skład to jest z tym ogromny problem. Po prostu jest jakaś różnica że fani siatkówki nie wydają tylko kasy na rzeczy około sportowe niż np piłkarscy
@Ejmen: i jak chcesz przekonać ludzi do oglądania czy uprawiania tego sportu?
Wiesz z czego wynika popularność piłki nożnej?
Między innymi z uniwersalności, dobrym piłkarzem na praktycznie każdej pozycji (oprócz środka obrony i bramki a też są wyjątki) może byc i wysoki i niski, szybki i zwinny ale też ktoś wolniejszy ale silny
Tymczasem w siatkówce musisz być wysoki
@Ejmen: problem jest taki jak z koszykówka kobiet w stanach. Nieważne ile pieniędzy w to wpompujesz i tak każdy będzie oglądał koszykówkę mężczyzn bo jest bardziej ciekawa. Tak samo siatkówka. Każdy od czasu do czasu obejrzy sobie mecz reprezentacji, ale koniec końców ludzie wybiorą bardziej ciekawy i medialny sport
Ja oglądam piłkę bo lubię. Bardziej wole grać w siatkówkę, ale ogladac piłkę bo jest bardziej interesująca dla mnie. Tak po prostu myśli większość ludzi. I tak jak mówię oglądałem dzisiaj siatkarzy bo to repra i wiadomo ze im kibicuje i jestem z nich mega dumny. Ale jakbym miał wybrać plus ligę czy mecz piłki nożnej jakiejś okregowki to raczej wybrałbym oglądanie okregowki