Wpis z mikrobloga

Korzystając z okazji, że rodzice wyjechali na dwa tygodnie na urlop, postanowiłem zrobić im remont korytarzyka.

Początkowo plan zakładał odświeżenie ścian, zrobienie szafy i odmalowanie sufitu. Jako, że stolarz ze mnie żaden to walnąłem się w szerokości szafy. Tzn zmierzyć zmierzyłem dobrze. Nie pomyślałem, że ściana faluje i zmierzyłem tylko w dwóch miejscach szerokość. Cięcie płyt było rozwiązaniem do momentu aż nie zrozumiałem, ze za chwilę powstanie kilka centymetrów szpary w jednym miejscu, a w innym będzie jej milimetr.

Tym oto sposobem wziąłem się za rozbijanie ściany i oczywiście swoim specjalistycznym narzędziem do wykrywania kabli jakim jest wiertarka- trafiłem w… kable ( ͡° ͜ʖ ͡°) Musiałem też rozpieprzyć narożniki dookoła wnęki od drzwi i dopiero wtedy szafa weszła! Tzn aż trzy osoby musiały jej w tym pomóc- nauczka na przyszłość- robić mniejsze moduły, będzie lżej ( ͡ ͜ʖ ͡)

To co widzicie to w zasadzie nie koniec, ale pokazuje wam tyle ile zobaczą rodzice, ponieważ dziś w nocy wracają.

Dolne półki będą miały brązowe fronty. Środkowy regał, rozdzielony tą wnęka tez będą brązowe. Dwa boczne skrzydła to fronty białe.

Dołożyłem oświetlenie z ikea i dodatkowo wyfrezowane miejsce na pasek led. Przyszłościowo nie bawiłbym się już w lampy- raz że za dużo kabli, a dwa: sporo kosztują. Rozwiązałbym to oświetleniem led po całej wysokości szafy z obu stron białych wnęk. Parapetu nie wymieniłem. Kupiłem deski- klejonki w Leroy, dociąłem i pomalowałem fluggerem. Parapet trzyma się na rzepy i dzięki niemu zyskałem trochę więcej powierzchni użytkowej, a istotne było dla mnie to żeby nie przyklepać go na stałe.

Rozważam dowieszenie wieszaków nad grzejnikiem na mokre ubrania, żeby nie chować ich od razu do szafy.

Dodatkowo jako, że mama potrzebuje już siadać do zakładania butów to zrobiłem siedzisko. Sam element tapicerowany kupiłem już gotowy więc rozmiarem mebla musiałem dostosować się do obicia. Jeżeli będzie im wadził to pewnie przestawią go z drugiej strony drzwi, gdzie mają na to idealne miejsce.

Całość ścian ma być pomalowana na delikatny szary, co zresztą planowałem dzisiaj, ale że miejscami zrobiły się pęcherze w tynku to musiałem zmienić plany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fuga to pełna gejoza. Miał być brązowy, a jest granat, trochę fiolet. Opisy kłamią ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Na te chwilę wiem, że nie dam rady zrobić górnej blendy na szafie. Nie równałem sufitu nad szafą i fale dunaju przypomniały mi, że to błąd.

Wykończenie drzwi tez sobie utrudniłem, ponieważ szafa już stała jak musiałem to zrobić, a nie było możliwości żeby tego kloca rozmontować, więc praca trochę się wydłużyła.

Zniknął tez cały sufit podwieszany, ale to chyba było najmniejszym zmartwieniem ()

Ja teraz sprzątam i mam nadzieję, że rodzice będą zadowoleni. Więcej zdjęć przed/po w komentarzu.

#remontujzwykopem #remont #rodzice #prezent #budujzwykopem #wykonczenia #stolarstwo #zrobtosam
Pobierz
źródło: comment_16289712583QfpzR6vKXyoCGq7H5yR7h.jpg
  • 21
@Aeciatko: koszt? Bo czeka mnie szafa do roboty i nie wiem czy ciąć samemu czy olać.


@BajerOp: Za to co jest na zdjęciu to około 1100zł z pocięciem na formatki i oklejeniem obrzeży. W tym roku były już chyba 4 podwyżki płyt ( ͡° ʖ̯ ͡°)