Wpis z mikrobloga

da się w tym mieszkaniu przenieść kuchnię do salonu (zaznaczyłem na czerwono/biało). Kolorami zaznaczyłem też przyłącza w projektowanej kuchni.

Chciałbym przenieść kuchnie do salonu, a z niej zrobić dodatkowy pokój. Najgorzej chyba będzie z wentylacją. Resztę przyłączy bym ogarnął jeśli się tylko zachować spadek np. na odpływie.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
konskyyy - da się w tym mieszkaniu przenieść kuchnię do salonu (zaznaczyłem na czerwo...

źródło: comment_1629053639bRimkitozSgHfVLIKiEXiH.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@theoforos1: Wentylację jak może być mechaniczna zrobisz dużo szybciej w zwykłym spiro pod sufitem niż spadek do kanalizacji, jak go sobie niby wyobrażasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dran2: Spadek kanalizacji można załatwić rozdrabniaczem i pompą. Są takie do WC, to i dadzą radę w takim przypadku. Natomiast problem wentylacji - jeśli to jest w budynku powyżej czterech kondygnacji, to nie indywidualnego komina i nie można bezkarnie włączyć wentylacji mechanicznej do grawitacyjnej.
  • Odpowiedz
@dran2: no właśnie chodzi mi o to, że przyjmując 2% spadek, nie uda mi się wkuć na tyle w podłogę.

Z wentylacją widzę taki problem, że trzeba wtedy podwieszać sufit, bo kanały idą w projektowanej kuchni.
  • Odpowiedz
@konskyyy konieczne jest pokazanie gdzie są piony kanalizacyjne i wentylacyjne. Wtedy będzie wiadomo czy wyjdziesz ze spadkami do kanalizacji i czy dużo będziesz musiał ukrywać w zabudowie wentylacji. Bo ZW i CWU to bez problemu
  • Odpowiedz
@konskyyy: w holu, taki zielony gruby prostokąt - tam nie będzie może wentylacji wolnej, albo pionu spustowego wody?
Ogólnie przenosiłem kuchnię nawet dalej niż ty masz. Woda poszła z łazienki, która była po drodze, a wentylację mam przeciągniętą kanałem pod sufitem, w większości wbudowane w meble nie rzuca się w oczy mocno.
  • Odpowiedz
da się w tym mieszkaniu przenieść kuchnię do salonu (zaznaczyłem na czerwono/biało). Kolorami zaznaczyłem też przyłącza w projektowanej kuchni.


@konskyyy: a masz tam piony? xD
Poza tym 19 m pokoju i Ty chcesz tam kuchnie włożyć? Chłopie u mnie kuchnia trochę mniejsza jest, a nadal uważam, że jest mała.
  • Odpowiedz