Wpis z mikrobloga

@nieugnesie: nie powiem Ci niestety jak to dokładnie działa, ale doradca powiedział mi ze idzie to załatwić, tylko wzięcie kredytu na wkład własny odbywa się 1-2 dni przed wzięciem tego hipotecznego. Pewnie zwykły szary człowiek tego nie ogarnie ale najwidoczniej doradcy maja swoje sposoby.
@Neanara lol, a Ty co z choinki się urwałaś? Od wielu lat się mówi o tym, że wkład własny nie może być finansowany w taki sposób. Banki dają do podpisania oświadczenie, że pieniądze
na wkład nie pochodzą z kredytu i weryfikują bazy kredytowe. Pisanie, że banku nie obchodzi skąd masz pieniądze to absurd.
Już nie wspominając o ekstra pomyśle wzięcia kredytu na wkład i obniżenia sobie zdolności kredytowej przy hipotecznym.
@Neanara

Jeśli ktoś ma sytuacje, że nie dostanie od rodzinki z dupy 100k, a nie jest w stanie nadążyć z odkładaniem tak aby cena mieszkania go nie wyprzedziła ¯_(ツ)_/¯


No to znaczy, że go na to mieszkanie nie stać i trzeba przemyśleć decyzję o zakupie, a nie ładować się w łamanie prawa.

poza tym widzę tez ze nie czytałeś mojego pierwszego komentarza, gdzie pisałam ze owszem mogłabym odłożyć na wkład ale zanim