Wpis z mikrobloga

@Louis_de_Pointe_du_Lac: Spróbuj Trading212. Tam (głównie na apce mobilnej, na webie nie widziałem) masz tzw diagramy. Możesz inwestować w pulę akcji wg rozdziały w diagramie. Samo narzędzie nie jest nadzwyczajne, ale co czyni je "interesującym" to to, że można się nim dzielić i poddawać ocenie. W ten sposób powstał ranking najciekawszych diagramów. Część z nich np naśladuje fundusze inwestycyjne (korzystam z jednego), aktualizując swój diagram zgodnie z ruchami śledzonego funduszu.

Korzystam z
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac: Wymieniaj wszystko po połowie na USD i EUR, obie waluty stabilne, a w przypadku załamania jednej nie stracisz wszystkiego. Nie odczujesz aż tak naszej rodzimej inflacji, bo to co masz teraz odłożone niedługo ledwo starczy na fajki jak pan pis będzie ciągle tak #!$%@?ć. Sam zacząłem odkładać niedawno i szlag mnie trafia jak myślę, że odmówiłem sobie w tym miesiącu kilku przyjemności w imię własnego kąta, a wszystko to może
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac: @fat_american_kid: Zbierzcie wkład własny na najmniejsze i najtańsze akceptowalne mieszkanie u was, spłaćcie je (powinno szybko pójść) i wtedy macie zdolnośc kredytową do kupna czegoś docelowego.

Jak nie macie hajsu na wkład własny, to was NIE STAĆ na kredyt i NIE BIERZCIE GO - to jak dragi, może nie zmiecie, a może zmiecie z planszy.
  • Odpowiedz
@Louis_de_Pointe_du_Lac: ech znam ten ból byczq. Dwa lata odkładania i dalej jestem robalem tyle że z oszczędnościami które i tak z dnia na dzień tracą na wartości. I też myślałem o inwestowaniu, nawet już założyłem konto maklerskie ale same story- przez kołchoz nie mam czasu się odpowiednio w to zagłębić a nie chciałbym jednak #!$%@? chociażby stówki ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy xd Pozostaje się pocieszać że w końcu będą musieli
  • Odpowiedz
a nie chciałbym jednak #!$%@? chociażby stówki ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy xd


@silnikAtrakcyjny: To jest bardzo złe podejście do inwestowania na giełdzie (czy czymkolwiek o sporej zmienności). Rzadko kiedy sprzedaż akcji przy drobnym ruchu w dół jest dobrym pomysłem. I, co jest chyba jeszcze trudniejsze i z czym ja na przykład nie bardzo sobie radzę, czasami warto zamknąć pozycje z małą stratą żeby ta nie zrobiła się większą i żeby
  • Odpowiedz
ale #!$%@? głupoty, jeśli ktoś nie ma wkładu własnego bo płaci za wynajem 2k+ miesięcznie to uważasz, że by nie utrzymał kredytu?


@Barttson: Całkiem możliwe, a co? Zmiana stóp rpocentowych czy głupia inflacja prześcigająca wzrost zarobków i może zrobić sie problem.

Jak ktoś wyliczył swoją wysokośc raty poprzez odjęcie od pensji wydatków na żarcie, sranie i czynsz do wspólnoty to jest zwyczajnie głupi.
  • Odpowiedz
@Filipterka25 no podając taki przypadek to może masz rację, ale ogólnie jest wiele osób, które nie mają wyjścia a płacą za wynajem więcej niż mieliby ratę kredytu i się na luzie utrzymują, tyle że nie są w stanie odłożyć na wkład.
  • Odpowiedz