Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 27.5 lat i chciałbym zrobić rewolucje w swoim życiu. Widzę podobne posty ale mój przypadek to błąd w matrixie. Jako dziecko, nastolatek, młody chłopak w ogóle nic mnie nie interesowało. Byle wrócić do domu i na kompa. Przeciętne wyniki nauczycieli to przecież ich wina, że słabo uczą. Byle do weekendu, byle do końca roku, matury, byle do sesji, byle do końca studiów i tak życie zleciało na niczym. Dopiero potem zacząłem dojrzewać. Zupełnie jakby mi wcześniej prąd odcięło albo ktoś mną sterował. Zacząłem czytać z ciekawością lektury szkolne, których wcześniej nienawidziłem bo "musiałem" je czytać. Zacząłem interesować się geografią, historią i sprawami bieżącymi, jak działają finanse, itd.. Zacząłem chodzić na siłownie. Zacząłem być znacznie pewniejszy siebie i nagle umiem gadać z ludźmi. Z biegiem czasu zaczynają mnie interesować coraz to nowe rzeczy i wpadam na nowe pomysły. Jako dorosły mogę pozwolić sobie też na rzeczy, na które wcześniej nie mogłem (prawie jak kryzys wieku średniego). Boje się jednak, że na pewne rzeczy może być za późno. Bardzo ciekawią mnie tematy sztucznej inteligencji a z drugiej strony z moją ukrytą kreatywnością i zamiłowaniem do wizualnych rzeczy może frontend byłby czymś dla mnie - nie wiem. Wiem, że to są dosyć twarde umiejętności a nie to co nauka angielskiego stąd moje opóźnienie w rozwoju xD i wieku może być tu problematyczne? Ciekawe czy ktoś też tak ma bo zazwyczaj czytam, że jak ktoś był taki w młodości to na starość jest tylko gorzej. Na koniec cytat: "Co za ponury absurd, żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem."

#rozwojosobisty #nauka #motywacja #programowanie #it #python #sztucznainteligencja #frontend #produktywnosc #przegryw #wychodzimyzprzegrywu

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611a4f78f81bf9000b2c6fc0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam 27.5 lat i chciałbym zrobić rew...
źródło: comment_1629136736kq8zjmxsx5n5vByIubf7AB.jpg
  • 6
WybranaMaciora: @ebpttk: Jakby nie patrzeć okres szkolny czy nawet studencki to idealny czas na naukę takich rzeczy - masz teorię i praktykę, zajęcia, szkolenia, praktyki studenckie (teraz to nawet są szkoły programowania dla dzieci) więc o wiele łatwiej o kogoś kto nad tobą stoi, łatwiej o materiały, masz więcej czasu i energii no i zostajesz wypuszczony na rynek mając hmm.. z 22-24 lata i potem śmigasz. Na wykopie ogólnie branżę
Konrad: Nie jest za późno, mentalny wiek ludzi znacząco się wydłużył tak że nie będziesz odstawał znacząco od rówieśników. Za bardzo sugerujesz się cyframi, a za mało tym co czujesz. Ja mam 27 i ostatnio kupiłem sobie tablet graficzny i bawię się w tworzenie grafiki mimo że pracuje jako inżynier. Moją przyszłość z tym wiąże i co najważniejsze, chce mi się. Rób coś powoli, małymi krokami, realizuj się ale bez zbędnych