Wpis z mikrobloga

#koty #weterynaria
Co się stało z moim 13-letnim kotem? Dziś jedziemy do lekarza, ale jestem w takim szoku, że może ktoś mi powie co może być przyczyną…
Jeszcze w niedziele zachowywał się normalnie, miał energię, domagał się jedzenia. Wczoraj większość dnia go nie było w domu (jest wychodzący). Po południu stał pod drzwiami - choć zawsze wskakuje na klamkę i sobie otwiera. Poza tym totalna apatia, nic nie je i ma zawiechy. Potrafi 15 minut siedzieć nad miską z wodą w bezruchu, jakby zapomniał jak się pije. Prawie się nie rusza, a jak już to bardzo powoli. Najpierw ukrył się pod łóżkiem, po paru godzinach wyszedł i zaczął się kłaść w dziwnych miejscach - na środku korytarza, w łazience, gdzie sam nigdy nie wchodził. Jak go głaszczę mruczy albo przeciągle miauczy, jakby coś go bolało. Omacałam go, ale nie wyczułam żeby reagował bólem gdy gdzieś dotykałam. Nie ma śladów krwi, zadrapań itp.

Czy to objawy agonii?
  • 13
@welin: Moja pierwsza myśl to było zatrucie, ale nie wymiotuje ani nie ma biegunki. Czasem tylko mlaska jakby chciał wypić wodę ale nie jest w stanie, tylko zawiesza pyszczek nad miską
@kociooka rozkurczowo mu pomogą lekami, następnie zmiana pożywienia dla starszych kastratów (mniej białka) i będziecie z sobą jeszcze kilka lat. Zdrowia
@skaza: Czy zmiana karmy mogla mieć na to wpływ? Całe życie jadł drogeryjne karmy, głównie sheba plus royal suchy dla kastratów. Od ok. pół roku zaczęłam mu dawać dolinę noteci, bo ma więcej mięsa, więc sądziłam, że jest lepsza. To mogło mu zaszkodzić?