Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ZohanTSW: Pół metra, czyli ok. jedna długość ręki. Co do głowy, jak poprawnie siedzisz, czyli dupa w głębi siedziska, odcinek lędźwiowy oparty o oparcie, to wtedy odcinek szyjny znajduje się w swojej naturalnej pozycji, więc jest zablokowany i delikatnie pochylony (na obrazku wygląda zbyt mocno pochylony).

@Inguz: Jak wyżej, to jest naturalna pozycja. Pewnie całe życie źle siedzisz i dlatego cię boli. To jest częste zjawisko u osób, które po
Czemu patrzenie się w dół na ekran jest poprawne?


@Inguz: patrzysz w dół OCZAMI, żeby ich nie męczyć - głowa powinna być prosto, najlepiej jak górna krawędź monitora jest na wysokości oczu
@DarthRegis: jako, że w krzesłach obrotowych siedzę od wielu lat, to się wypowiem co ludzie robią złego z krzesłami nawet jak kupują super ergonomiczne - blokują na sztywno mechanizm. Ciało ludzkie jest przystosowane do ruchu, mechanizm nigdy nie powinien być zablokowany. Większość krzeseł ma regulację siły oporu odchyłu (czyli najczęściej takie pokrętło pod spodem siedziska), którym trzeba najpierw sobie wyregulować odpowiednio do własnego ciała. Najlepsza metoda to "na titanica" ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrasierCrane: muszę sprawdzić chyba jak daleko mam swój monitor (w wygodnej odległości), ale jednego jestem pewien - gdy górna krawędź monitora jest poniżej wysokości oczu to zaczynam się garbić i boli mnie kark