Wpis z mikrobloga

@Antydepresant: trasa gaj - pilczyce chyba najbardziej #!$%@? jesli chodzi o korki ilosc skrzyzowan i ewentualnych problemow.
Wiesz ze tramwaje jezdza w taktach co 10min. czyli teoretycznie maksymalny czas oczekiwania na tramwaj to 10min.

Lepsze to niz info ze ma byc o 15:05 przychodzisz na przystanek i sie #!$%@? ze jest 15:08 a ten nie przyjechal.
  • Odpowiedz
@Rad-X: mieszkam w większym, mieszkałem w mniejszych, ale nigdy nie spotkałem się z problemem ustalenia rozkładu jazdy. Powiedzmy, że Twój argument mnie nie przekonuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rad-X: w zadnym innym wiekszym miescie w PL nie ma czegos takiego, polecam sprawdzic
@PurpleHaze: po to sa systemy sterowania ruchem zeby tramwaj dostawal zielone jak jedzie - to ze zadne miasto w PL tego nie ogarnia w calosci ( chociaz niektore odcinkami tak ) nie znaczy ze sie nie da.
  • Odpowiedz
@misthunt3r: no i co zmieniaja systemy sterowania ruchem, w momencie w ktorym masz korek tramwajowy? Jeden tramwaj nie zdazyl odjechac z przystanku, bo tylu pasazerow i czeka na nastepny cykl, a za nim masz juz dwa inne ktore nie moga wjechac na przystanek, bo nie ma miejsca?

Poza tym te systemy maja swoje ograniczenia, nie mozesz priorytetem puszczac pojazdow na jednej nitce, bo zakorkujesz wszystko dookola skrzyzowania, w tym inne pojazdy
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: jak rozklady planuje Pani Halinka, ktora o cyzms takim nie ma pojecia to masz efekty. To o czym mowisz to sa proste zmienne do kalkulacji w odpowiednich zakresach. To eliminuje takie cuda jak korki tramwajowe lub ostatecznie minimalizuje. A cykl swiatel dla przejazdu tramwaju nie musi byc pelnym cyklem do tego nie musi byc w ogole zintegrowany z cyklem swiatel na rownoleglym kierynku, tak tez mozna. Ale do tego trzeba
  • Odpowiedz
@misthunt3r: Wrocław ma taki system sterowania ruchem, nazywa się chyba "ITS" i pamiętam jaki był ból dupy kierowców jak go wprowadzali ;)
ale nie wiem czy jest dobrze zaimplementowany, bo nie zauważyłem jako pasażer żadnej różnicy jak go wprowadzili
  • Odpowiedz
@Antydepresant: Widać, że nie byłeś nigdy we Wrocławiu. Dam Ci dobrą radę - jeśli dojście gdzieś na piechotę zajmie ok. 30 minut lub mniej, to idź na piechotę, bo będzie szybciej niż korzystając z komunikacji miejskiej. Jeśli więcej, to bierz ubera.
  • Odpowiedz