Wpis z mikrobloga

Cześć! Może kupował ktoś ostatnio kąkuter i jest w stanie coś doradzić, bo akurat jestem na etapie zmiany kompa ʕʔ Szukam jakiegoś laptopa pewnie gdzieś do 5k (im mniej tym lepiej, ale mogę też dołożyć coś tam jakby było coś naprawdę godnego uwagi), głównie pod #naukaprogramowania przede wszystkim #machinelearning i ogólnie #it. Zastanawiałem się nad macbookiem, ale nigdy nie miałem okazji korzystać. Generalnie super jakby był lekki i coś tam potrafił w miarę szybko policzyć. Myślałem też nad huawei matebook x. Za wszelkie rady serdecznie dziękuję i oczywiście nie proszę o research za mnie, a po prostu jeżeli miałby ktoś do powiedzenia w temacie to chętnie zapoznam się z każdym zdaniem (ʘʘ)

#technologia #komputery #programowanie #laptopy #macbook #programista15k
  • 19
@NPC_358034: @TheRickestRick:
Na google cloud godzina pracy na notebooku ml to kosztuje kilkanaście centów, jest też colab darmowy
Jak chcesz w domu poćwiczyć modele na MNIST czy titanic to kazdy komp to pociągnie, a jak będziesz chciał badać genom to i tak będziesz robić to w chmurze

Do czego zmierzam: kup se komp na jaki cię stać ale nie zyłuj parametrów żeby dopłacić jeszcze za coś tam bo tego pewnie