Wpis z mikrobloga

Mam pytanko do znawców Munchkina.
Chodzi o karty na stole, niesione, używane, będące w grze czy jak je zwał:
Czy mogę do nich położyć mikstury albo przedmioty typu But-a-pren (jednorazowego użytku) które nie dają bonusów a nie chcę mieć ich na ręce ale przekręcone na bok?
Mój kumpel tak grał ostatnio.
Tego jednego nie ogarniam, w instrukcji jest napisane "Możesz nieść dowolną liczbę małych przedmiotów".
#grybezpradu #gryplanszowe #munchkin #grykarciane
  • 11
@Jacek_Placek_Na_Oleju: W Munchkina gram od lat, ale czegoś takiego nigdy nie widziałam. Wg mnie jest to wbrew zasadom i bez sensu. W końcu po coś masz limit kart na ręce, a tak to sztucznie zawyżają tą ilość. A z tym, że możesz nieść dowolna liczbę małych przedmiotów to chodzi o to, że możesz mieć tylko jeden ciężki przedmiot (chyba, że jesteś krasnoludem albo inna karta z dodatku Ci mówi, że możesz)
@Jacek_Placek_Na_Oleju na stół w formie "przekreconej " możesz wyłożyć wszystko co jest przedmiotem (ma cenę u dołu) z zastrzeżeniem że na stole możesz mieć tylko jeden Duży przedmiot (chyba że jesteś Krasnalem)
@Jacek_Placek_Na_Oleju: właściwie wszyscy poza jedną osobą dali Ci już prawodłową odpowiedź, ja tylko dodam, że zgodnie z instrukcją przed sobą na stole masz swój plecak, do którego wkładasz wszystkie przedmioty ( oczywiście tylko jeden duży udzwigniesz). Do plecaka nie włożysz klątwy czy innej karty akcji, ale nielimitowaną liczbę małych przedmiotów już tak.