Wpis z mikrobloga

Jestem wielkim patriotą lokalnym, zakochanym w swoim ukochany Dolny Śląsku.

Gdybym jeszcze był jakimś wykopowym pojedynczym radykałem, ale to zjawisko to jest wielka rodzina moich braci i sióstr, reprezentujących dumne miasta jak #wroclaw #walbrzych #legnica #lubin #jeleniagora #glogow #swidnica itp (sorry, nie starczy mi czasu na tagi, bo jest tyle piękna w naszym województwie!)

Tak, kocham Wrocław, znam jego bolączki, byłem świadkiem jego ponownych narodzin po dramacie powodzi 1997 roku, może jest to przykład miasta w Polsce, które wykonało największą pracę godnościową, żeby dumnie powstać z pozycji pijaczka do klasy miasta dającego nadzieję i godny byt w XXI wieku!

To, że jestem tu reprezentantem WRO, nie znaczy, że jestem bezkrytyczny! Wrocław wciąż ciężko pracuje, żeby być lepszy i lepszy i lepszy! Dziedzictwo Breslau to jednak wielkie wyzwanie, więc pozostaje nam rozwój, wyciąganie wniosków i rezygnacja z samozadowolenia!

To jednak nie post stricte o Wrocławiu, to post o dolnośląskiej rodzinie, która zespolona została wciąż powiększającymi się liniami Kolei Dolnośląskich, tą naszą wojewódzka gościnnością, uwielbiam odwiedzać piękne miasta jak Wałbrzych, Świdnica, Kłodzko czy Legnica. Ba! Tych miast jest tyle, że gdziekolwiek pojedziesz, będzie bomba!

Jawor! Dzierżoniów! Bolesławiec! Nowa Ruda! Bystrzyca Kłodzka!

Kochani, bądźcie dumni ze swojego domu, to przepiękne tereny historycznego Śląska, nasi dziadowie i ojcowie odbudowali te tereny po radzieckim rozboju, dziś są to ziemie dumne, bogate i tak gościnne, że wiele rejonów kraju dziwi się, że jesteśmy w stanie pomieścić te olbrzymie ilości dziedzictwa kulturowego - pałaców, zamków, miast, nie zapominając o walorach przyrodniczych - pasmach gór, które dosłownie dzielimy z naszymi sąsiadami z Południa (Śnieżka to najwyższy szczyt Dolnego Śląska, ale także całych Czech!)

Peace!

( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #architektura
J.....s - Jestem wielkim patriotą lokalnym, zakochanym w swoim ukochany Dolny Śląsku....

źródło: comment_1629570066pxQznkQDyNbwHMXxSdayfg.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Judaszanin: Jak ja wjeżdżam w Legnicy na Tarninów, to się łapię za głowę, czemu we WRO nie ma takich wykur()&!ych kamienic! Tam jest taki kosmos, że pół Polski można by obdzielić tamtejszymi willami czy secesyjnymi kamienicami…
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jud-Suss: tym bardziej boli że dolnośląskie i kłodzkie powiaty powoli wymierają. Młodzi wyjeżdżają, Wrocław i Czechy drenują pracowników, zabytki niszczeją. Demografia jest nieubłagana.
  • Odpowiedz
@pan_koracz: Widzę światełko w tunelu w postaci Wałbrzycha - to przecież był trup jeszcze 10 lat temu. Zero szans na podniesienie się. A dziś? Stare Miasto wygląda jak w Austrii. Piłem sobie jakieś prosecco, zajadając antipasti i co chwilę przejeżdżały fury z turystami z całej Polski czy z Niemiec. To co zrobił tamtejszy prezydent to cud! Serio, miasto szybciej się zmienia, niż samo zdziwieni mieszkańcy!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jud-Suss: Wiesz, milionami kredytu i Lenina można by zreanimować, ale te pieniądze trzeba będzie spłacić, a o tym nikt nie myśli ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak w końcu Wałbrzych dostanie rachunek do spłaty, to tu nic prywatnego nie zostanie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Judaszanin: poza kartuzami i piekarami Legnica jest spokojna. To jest duży plus patologicznych dzielnic, że skupiają w sobie jedno towarzystwo z danego miasta i wiadomo, że trzeba omijać te rejony, przez co w pozostałych jest spokojniej.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: uwielbiam małe, dolnośląskie miasta. Najbliżej memu sercu jest pogórze kaczawskie, kraina wygasłych wulkanów i Jawor, ale nie ujmuję żadnemu innemu miejscu. Podczas przejażdżek i podróży przekonalem się że każda, nawet najbardziej zapadła dziura skrywa coś wyjatkowego. W kazdej wsi mozna znaleźć coś interesującego.

Widzę jak nasz region idzie do przodu, pamietam mnóstwo zrujnowanych pałaców, ktore teraz są odremontowane i cieszą oko.

Ale niestety muszę przyznać że Legnica to dla mnie
  • Odpowiedz
Widzę światełko w tunelu w postaci Wałbrzycha - to przecież był trup jeszcze 10 lat temu. Zero szans na podniesienie się. A dziś? Stare Miasto wygląda jak w Austrii. Piłem sobie jakieś prosecco, zajadając antipasti i co chwilę przejeżdżały fury z turystami z całej Polski czy z Niemiec. To co zrobił tamtejszy prezydent to cud! Serio, miasto szybciej się zmienia, niż samo zdziwieni mieszkańcy!


@Jud-Suss: Byłam tam ostatnio i to miasto
  • Odpowiedz