Wpis z mikrobloga

#yerbamate #yerbamatetime #yerba #mate

Kupiłem dziś Cbse Energia 500g i bombille, nie kupiłem tykwy bo miałem jakiś kubek w domu.

Pierwsze wrażenia,

- strasznie gorzka, nie dobra, zero smaku, wygląda jak błoto z drobinkami trawy.

- bombilla przepuszcza malutkie drobinki czegoś i przez to kiepsko się pije (może za mały kąt pochylenia bombilli.

- nie daje aż takiego kopa jak się spodziewałem i jak wszyscy pisali ( wcale prawie, a szkoda ).

Ps. Czy można słodzić yerbe stewią/cukrem?

Ps2. Czy po kilku dniach przyzyczaje się do smaku?

#herbata #pytanie #pytamboniewiem
B.....e - #yerbamate #yerbamatetime #yerba #mate 



Kupiłem dziś Cbse Energia 500g i...

źródło: comment_c1RVtPzWqpQNb54SvIlDoiileuTEfaGo.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@BartoszCoyote: Mi na początku też nie smakowało, podobnie miałem z kawą. Po jakimś czasie przyzwyczajasz się i nie przeszkadza, a jeszcze później zaczynasz wyczuwać w tym coś co Ci pasuje i zaczynasz to lubić.

Bombille trzeba umiejętnie wkręcać, wtedy nie będzie wpuszczała namokłego pyłu.
  • Odpowiedz
@BartoszCoyote: jest bardzo pylasta ? Ma jakies lodyżki w sobie ? Jezeli jest duzo pyłu to nie warto sie bawic i polecam #!$%@?. mialem probke jakies yerby ktora byla samym pylem i nie dalo sie pic. Kupilem Le MAjor i tez drobno zmielona i dosc czesto zle filtruje i mam zielnik na jezyku. Musze kupic lepszą bombille bo aktualna ma dziury jak durszlak. Ktos poleca cos do drobnej yerby bez lodyzek
  • Odpowiedz
@Wolfik1024: @BartoszCoyote:

Ja obecnie korzystam z takiej pomysłowej, z trzema filtrami, poziomie szparki, na to siateczka nakładana i skręca się to wszystko sprężyną która jednocześni pełni rolę ostatniego filtra. Z 80 zł chyba na nią wydałem, ale warto bo ciężko ją zapchać.

Ważna jest technika przy pylistych yerbach, ja mam taką której z osiem lat temu nauczyłem się od Cejrowskiej i korzystam do dziś. Zatykam wierzch matero (nabitego już yerbą
  • Odpowiedz
@w_ciul: Herbaty też nie, a zobacz co Europejczycy z tą zasadą zrobili ;) Co kto lubi, w sumie najlepiej posłodzić i się przekonać. Ja próbowałem raz i potem już nigdy, co samo niech wystarczy za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@BartoszCoyote: Różnie działa na różnych ludzi. Mnie np. Yerba kopie jak nic innego, po niej są tylko napoje energetyczne, a kawę równie dobrze mogę sobie wypić przed snem i nie ma wielkiej różnicy, w ogóle jej wpływu nie odczuwam. Nigdy nikomu nie polecam nic na pobudzenie, właśnie dlatego że naoglądałem się jak choćby ta pospolita kofeina potrafi działać na ludzie na skrajnie różne sposoby.
  • Odpowiedz