Wpis z mikrobloga

#eit #agh #mgr #wat

Mireczki, warto iśc na mgr z Elektroniki i Telekomunikacji na AGH?
Na razie inżynierka na WAT-cie w toku, ale trochę zbyt "ogólny" program mają na mgr - trochę sieci, trochę matmy, troszkę elektroniki, bardzo mało przedmiotów z klasy specjalistycznej, takie po prostu uzupełnienie wiedzy bez faktycznego masterowania tego co mnie interesuje. A najchętniej bym szedł w embedded i AGH ma po prostu bajeczny plan studiów jeśli o to chodzi, jednak obawiam się egzaminów wstępnych i poziomu trudności - na WAT-cie trudno nie jest, po prostu mnóstwo rzeczy do zrobienia.
  • 5
@Jone: Celuje w prace przy MCU, np. STM32 to mój konik. Ale ogarniam też Pythona, różne zagadnienia sieciowe, biomedyczne klimaty. Wciąż otwarta głowa, ale bliżej mi do MCU, systemów wbudowanych itp.
to nie wiem, czy mogę Ci jednoznacznie odpowiedzieć, czy warto czy też nie. Tutaj jest syllabus z poprzednich lat:
https://www.syllabus.agh.edu.pl/2019-2020/pl/magnesite/study_plans/stacjonarne-elektronika-i-telekomunikacja--2 aktualny pewnie znajdziesz jak będą rekrutacje. Ogólnie dość miło wspominam ten okres, było dużo więcej luzu niż na pierwszym stopniu. Praktycznie wszyscy pracowali i dało się ogarnąć zajęcia w max 2 dni w tygodniu, więc to było na plus. Nie wiem jednak, czy warto z tego powodu przeprowadzać się z Wawy do