Wpis z mikrobloga

@pieczarkiiii: Wymienione przez Ciebie zawody pomimo tego ze wydają się podobne, są diametralnie inne. Przede wszystkim zastanów się co najbardziej Cię interesuje i jak jest prowadzone na politechnice na która planujesz startować. Ja sam kończyłem AiR, a klepie kod dla jednego z największych producentów PLC - czyli równie dobrze mogłem kończyć coś Informatyko-pochodnego.
@pieczarkiiii ja poszedłem na takie studia bardziej "ogólne" i na drugim roku wymyśliłem sobie, że dorobie sobie studia podyplomowe i będę pracował w zawodzie no i udało się.
@pieczarkiiii:

JAKI ZAWÓD JEST NAJCIEKAWSZY


Najciekawszy jest taki, który ciebie interesuje. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. A poza tym IT to tak szerokie pojęcie, że ta ankieta nie ma dużego sensu.

Jeśli chodzi o wybór studiów, to "czysta" informatyka wydaje mi się najmniej sensowna. Idąc w automatykę/elektronikę i tak musisz się nauczyć programować. Potem możesz się przebranżowić na "zwykłego" kodera. Wiele osób tak robi, a dzięki bardziej specjalistycznym studiom mają gratisowo
@pieczarkiiii: jako absolwent AiR, napiszę ci żebyś poszedł w jeśli cię to interesuje, po studiach spektrum pracy masz od hal produkcyjnych po automotive. Tyle że na zarobki "programisty" to nie masz na co liczyć za bardzo