Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@master4342: no wiadomo - największa ilość najlepszych płac relatywnie łatwych do osiągnięcia - wiadomo, że jako spec od db czy security można zarabiać znacznie więcej ale takich wymiataczy 50k jest kilku na Polskę a programistów 30k tysiące ¯\_(ツ)_/¯
Ja sam kończyłem AiR, a klepie kod dla jednego z największych producentów PLC - czyli równie dobrze mogłem kończyć coś Informatyko-pochodnego.


@Lombo: musisz jechac na uruchomienia?
@Silento: nawet nie wiesz ile osób zmarnowało życie idąc ścieżką która ich nie pociąga.
dzisiaj na rynku jest zapotrzebowanie na x, za 5 lat będzie na y, a za 10 lat zapotrzebowanie na z.
Dlatego właśnie tak ważne jest skupienie się na tym co cię kręci bo patrzenie na zapotrzebowanie bywa zgubne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarkiiii: IT to obecnie tak szeroki temat że równie dobrze możesz pytać czy iść na studia.
Pamiętaj, że w pracy spędzisz 1/3 swojego, dorosłego życia.
Wybieraj to co tobie się podoba a nie co teraz jest na czasie gdyż za 5-10 lat ten świat nowych technologii będzie wyglądał inaczej z zawodami których teraz nie ma.

Z nowych i ciekawych rzeczy to Big Data, ML/AI czy właśnie automatyka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pieczarkiiii: jeśli nie możesz się zdecydować, to może spróbuj elektrotechnikę. Poznasz jakieś podstawy z wyżej wymienionych przedmiotów i później możesz zdecydować czy chcesz iść w którąś z tych branż na dalszej ścieżce.
@pieczarkiiii: Tak szczerze to gdybym miał dziś iść na studia to uderzyłbym właśnie w AiR albo obrabiarki. Minus taki że skazujesz (?) się na etat choć nie wykluczone że wpadniesz na pomysł na własny biznes. Nie wiem czy możemy nazwać to kolejnym minusem ale to mocno ukierunkowane studia co zawęża nieco (nie mówię o wysiłku włożonym w przekwalifikowanie) dalsze ruchy. Ja poszedłem na studia z pasji i skończyłem mechanikę co ma
@pieczarkiiii: Rób to co Cię interesuje, ja 13 lat temu skończyłem elektrotechnikę i od 13 lat pracuję jako inżynier serwisu w branży medycznej, a mogłem zostać klepaczem kodu (jest dużo programowania na specjalnościach)
Generalnie każdy z tych kierunków jest rozwijający jeśli chce się rozwijać :)