Wpis z mikrobloga

Mireczki liczę na waszą pomoc z temacie #elektronika .

Wymieniałem baterię #telefony w #xiaomi #mimix2 i wszystko szło zgodnie z planem, aż tu nagle przy składaniu zobaczyłem, że kompletnie rozsypało mi się gniazdo antenowe - zaznaczone na foto - a także zniekształcił się sam czarny kabel. Po całkowitym złożenie, póki co, wszystkie funkcje działają. Stąd mam do was 2 pytania:
1. Za co w ogóle odpowiada ta antena, skoro póki co nie widzę różnicy w działaniu wifi oraz LTE+?
2. Czy da się to jeszcze zlutować do płyty głównej czy raczej nastawiać się na wymianę całej płyty lub ewentualnie kupno samego gniazda z kablem?
Pobierz
źródło: comment_1629987907k26N3ZCDfR0RFeW0YVTWfT.jpg
  • 8
Za co w ogóle odpowiada ta antena, skoro póki co nie widzę różnicy w działaniu wifi oraz LTE+?


@MikeR: Może to być GPS, albo po prostu druga antena. Czasami są dwie lub nawet trzy - w takim przypadku z jedną będzie działać ale nie tak niezawodnie.
@MikeR: posypała się wtyczka czy gniazdo w płycie ? jeśli działa LTE i WiFi to chyba nie ma tragedii, ja bym obserwował, sam kabel antenowy da się tanio dokupić, co do naprawy gniazda w płycie podejrzewam, że też ale to trochę trudniejsza robota :)