Wpis z mikrobloga

Jakimi nacjami najczęściej gracie? Którą bierzecie jako pierwszą?

Ja staram się lecieć full w produkcję, tak mi idealnie wchodziło w pierwszej grze. Niestety na wyższych poziomach już nie jest tak kolorowo, dlatego szukam innych rozwiązań.

#humankind #gry
  • 9
@Nalcor: Na razie próbuje różnych. Pierwszą grę zrobiłem tak: ZHOU<GRECY<FRANKOWIE<JOSEON<FRANCUZI< SZWEDZI
No i było mega łatwo.

Gra na samo produkcję tak średnio się sprawdza, bo szybko zbudujesz dostępne budynki, a armii nie trzeba specjalnie dużo. No i ograniczają cię też finanse, bo utrzymanie żołnierzy sporo kosztuje.
Ogólnie w grze trzeba wszystkiego po trochu :)
@jakub-dolega: Miałem takie chore bonusy że budowałem np. dwie-trzy dzielnice na turę, albo kilka lasów. Armii w ogóle nie trzymałem bo boty nie atakowały.

Gram teraz na wyższym poziomie i już jedną grę przegrałem, AI wleciało we mnie 3 pełnymi armiami w 80 turze gdzie ja miałem tylko zwiadowców. Generalnie zauważyłem że jak jest duża połać terenu to kompowi idzie znacznie lepiej niż na kilku kontynentach gdzie teren jest ograniczony. Ogromny
@Nalcor: różne, ale w pierwszej zazwyczaj biorę harpanów jak są dostępni, bo boost na żarcie się mega przydaje i na ściąganie ludności, jak nie ma to biorę wtedy egipcjan

w kolejnej zwykle maya albo celts, czasem persowie
potem wlatują albo anglicy albo wikingowie(bonus do pływania, dzięki temu + dogmat z wiary ma się 7 czy 8 prędkości na morzu, można statkiem który jest niszczony po turze przepłynąć ocean do kolejnego kontynentu