Wpis z mikrobloga

Mam Psvr ale co ciekawsze już ograne i ciekawi mnie Oculus Quest 2 ten sam indywidualny sprzęt, gry i zabawa bez kabli bo nie mam komputera który by uciągnął gry vr z steama.
Obczaiłem już że chyba nawet lepiej sprzęt brać u producenta, no i mam kilka pytań oprócz internetu 5ghz o średniej prędkość pobierania około 200mb/s konta na fb nic więcej nie potrzeba do zabawy?
Poza tym warto czekać na wersję 258Gb czy 128Gb w zupełności wystarcza na gierki?
I czy oprócz zestawu Oculusa warto od razu wziąść jakieś akcesoria jak ten jakiś pasek elite z futerałem, zestaw dopasowywujący, zestaw wymienny czy to zbędne pierdoły na początek zabawy?
No i czy ogólnie warto waszym zdaniem kupić Oculusa czy lepiej poczekać na psvr 2?

#oculus #oculusquest2 #vr #oculusquest
  • 14
128Gb


@Kiritsugu1155: 128 chyba pomieści wszystko co jest aktualnie w sklepie xd Pasek Elite z tego co ludzie pisali to się nie opłaca i lepiej brać jakiś chiński.

Router potrzebujesz tylko do grania w gry z kompa więc jak to planujesz to lepiej mieć coś sensownego.

Zanim wyjdzie psvr2 i jakieś gry na niego to pewnie minie sporo więc w tym czasie możesz sobie ograć to co jest na oculusie i
@MtEverest jak pomieści wszystko to git xD, myślałem że więcej te gierki ważą.
Na razie nie mam kompa który by to uciągnął, jedynie 7 letni laptop który jest używany od święta, dlatego też interesuje mnie ten Oculus bo jest niezależny.
Co do psvr 2 masz rację, nie wiadomo nawet kiedy wypuszczą ten sprzęt, niby w przyszłym roku ale tez nic nie wiadomo.
A jak wygląda sprawa z baterią? szybko się zużywa czy
@Kiritsugu1155: Do grania na queście nie potrzebujesz internetu 5 GHz i 200 mb, w ogóle nie potrzebujesz internetu do grania w gry single. Dobry router potrzebny jest jedynie do grania bezprzewodowego PCVR, a i tutaj prędkość samego internetu nie ma znaczenia.

128 GB wystarczy.

Żadnych akcesoriów nie dokupuj. Pasek Elite strap ma wadliwą konstrukcję i pęka po jakimś czasie.

Standardowa bateria wystarcza na ok 2-3 godziny, jak to będzie za mało
@Kiritsugu1155: Największa gra na oculusa to chyba walking dead które potrzebuje całe 8gb( ͡° ͜ʖ ͡°) Reszta gier to średnio 4gb + 10gb system także na luzie starczy (ja mam 64gb i jest git )

Bateria to jak wyżej + ja gram czasem z powerbankiem w kieszeni bo szkoda mi tyle kasy na Elite strapa z baterią xD Mozesz najwyżej kupić baterie do kontrolerów ale pewnie pierwsze
@Kiritsugu1155: Quest 2 z tym jest lepszy od psvr że nie ma kabli, ma lepszą rozdzielczość, odświeżanie no i chodzą piraty :D

128 Gb nie zapełnisz nie ma takiej opcji :D
Z paskiem bym się wstrzymał Ja sporo grywam i nie potrzebuje a 100zł piechotą nie chodzi :)
Router 5Ghz potrzebujesz ale lokalnie. Musi być szybki przesył audio/video z kompa do headsetu i spowrotem.
Baterie na tyle długo starczają że nie
@MtEverest Wczoraj zamówiłem samego Oculusa , i mam nadzieję że za tydzień będę już testował bo szacowaną dostawe mam na poniedziałek, jak już będę miał pobawię się to zobaczę czy czegoś mi brakuje.

@Niebadzlosiem no przy psvr kable to lipa no i musisz być zwrócony w jednym kierunku żeby czytało ruchy.
Jak już pisałem wyżej kupiłem na razie samego Oculusa i sprawdzę czy czegoś mi brakujem.
A co do piratów nie dają
@Kiritsugu1155: Jeszcze nie było. Dla mnie to drogi sprzęt więc używam kopi zapasowych:P tylko na kompie i streamuje sam obraz przez Virtual Desktop wtedy FB chyba się nie dowie że to nie do końca legalny tytuł.
Można też wgrać lewe apki na headset jak na telefon chyba nawet też .apk mają rozszerzenie. Tego nie robiłem ale no ludzie tak robią :D Ja tylko z kompem korzystam :) Jednak jak nie planujesz
@Niebadzlosiem Ogólnie wiem że bez kompa tracę powiedzmy połowę gier i plus koszta kupna gier w sklepie Oculusa. Na razie pobawię się tym co będę miał w miarę rozsądku i jak będzie jakiś luźniejszy pieniądz,to zainwestuje o ile mnie tak mega wciągnie w pc z możliwością gier vr, przeglądałem już łapki firmy chyba Alienware na allegro za 4-5k które miały certyfikat oculus ready tylko czy ten sprzęt jest wart tych pieniędzy i
@Blizz4rd w sensie że z questa? Tak pół na pół myślałem że będzie coś takiego wow przy przesiadce z psvr ale nie powiem bo jest z tego trochę frajdy przy gierkach, nawet na tyle że zacząłem się zastanawiać nad kompem do VR żeby wycisnąć 100% z tych gogli.