Wpis z mikrobloga

  • 315
Najbardziej wkurzające kwestie podczas jazdy samochodem na polskich drogach:

- kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca,
- kiedy ktoś zjeżdżając z ronda nie używa kierunkowskazu,
- kiedy ktoś włącza kierunkowskaz w momencie skręcania kierownicą kiedy już #!$%@? widzisz w którą stronę skręca,
- jazda na zderzaku,
- kiedy trzymasz bezpieczny dystans a się ktoś #!$%@? pomiędzy auto przed Tobą a Ciebie,
- kiedy ktoś jadący na lewym pasie wyprzedza Cię prędkością większą o 1km/h przez co musisz wyhamować do 89/h za ciężarówką, przepuścić go i ponownie przyspieszyć,
- kiedy jedzie sznur aut w odstępach 20-30m i wyprzedzanie kompletnie nie ma sensu, a jakiś frustrat siada Ci na zderzaku i pizga światłami żeby go przepuścić i tak z kolejnymi 30 autami frustrując się jeszcze bardziej,
- jazda lewym pasem, która wymusza na Tobie złamanie przepisów i wyprzedzenie prawym pasem,

Pewnie bym coś jeszcze tutaj dopisał ale liczę na Was, robię dziennie łącznie 100km S5 i to są sytuacje tylko z dzisiaj.. serio tak jak uwielbiam jazdę autem tak przez takie zachowania innych kierowców zdecydowanie wolę pracę zdalną.

#motoryzacja #polskiedrogi #kierowcy #samochody #autostradypolska #drogi
  • 108
  • Odpowiedz
w większości wypadków możesz na legalu


@brh77603: zwłaszcza na S-kach, gdzie zazwyczaj są dwie jezdnie oddzielone od siebie pasem zieleni.

Od siebie dodam: prawy to lawa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@dzieju41 akurat na tej trasie nie mam fotoradarów ale czuję to, podejście w stylu - Halina zwolnij do 40, Zbychu mówił że ten radar źle ustawiony jest żeby więcej kasy zarabiać :)
  • Odpowiedz
@jakcyk:

- nieumiejętna jazda na suwak (szczególnie kobiety). Często zamiast jechać na suwak do końca pasa to zmieniają pas wcześniej, bo zobaczą wolną dziurę. Skutkiem tego pas się zapycha i jazda na suwak po prostu nią nie jest.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@It_king oj taaaaak! strasznie wkurzające. to powinno być uczone na kursach, właściwie to chyba wszystkie rzeczy które tu wypisujemy
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@It_king ale apropos suwaka to również sytuacje kiedy dojedziesz do końca i inni mają Cię za cwaniaka i nie wpuszczają.. albo ktoś chce się włączyć do głównego pasa mając jeszcze jakieś 300m swojego przed sobą tym samym najczęściej blokując jakieś skrzyżowanie za sobą
  • Odpowiedz
kiedy ktoś na ekspresówce włącza się do ruchu i nie używa pasa rozbiegowego do końca


@jakcyk: pytam by się doedukowac, mam dobra prędkość (powiedzmy 110), wolny prawy pas, nikogo przede mną, po co mam jechać do końca zamiast sie włączyć od razu?
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@Gluptaki a jakie ma znaczenie co się dzieje przed Tobą? jeśli nikt z tyłu się nie zbliża to wbijaj śmiało, ja miałem na myśli sytuacje kiedy prosto ze ślimaka ludzie ładują się w ruch zamiast dopasować prędkość i płynnie się włączyć kawałek dalej
  • Odpowiedz
  • 6
@jakcyk ja mam zawsze bekę z ludzi co im ledwo czubek głowy znad kierownicy wystaje xD
Zawsze się zastanawiam jak oni drogę widzą xD
  • Odpowiedz