Wpis z mikrobloga

Oto mój spaniały komp:
Radeon RX580 8GB
Intel Core i5-2500K 3,30 GHz
Crucial Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9
ASRock H61 Pro Btc
SSD
Zasilacz spoza czarnej listy 600W (OCZ jakiś)

Myślę nad zmiana podzespołów jak na obrazku, wyjdzie koło 1100-1200. Wkurzają mnie już scinki w niektórych grach. Nie mam jakichś wygórowanych wymagań gram w 1080p 60hz, ważne są dla mnie stabilne 60fps w jako takie srednie ustawienia.

Git będzie? Dobry upgrade? Myślałem by wziąć jakiegoś tańszego ryzena 3 czy coś ale co wincyj rdzeniof to wiecej

#komputery #pcmasterrace #procesory #sprzetkomputerowy
Pathlogan - Oto mój spaniały komp:
Radeon RX580 8GB
Intel Core i5-2500K 3,30 GHz
C...

źródło: comment_1630438770y6E6vqW7Bf5k22YhfQ3cm1.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
a nie lepiej mieć więcej wątków i rdzeniow?


@Pathlogan: Gdyby tak było to FX byłby najlepszą architekturą w historii procesorów AMD ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gry nadal lubią silny pojedynczy wątek a w tym Zen 1 (Ryzen 1XXX / 2XXX) zawodzi po całej linii.

Jak wyczytać i porównać który jest lepszy?


Testy, recenzje, benchmarki na YT z grami które lubisz.
  • Odpowiedz
@Pathlogan: Troszkę się spóźniłeś, podobno i5-10400F też był na promce w x-kom za 649 zł, ale teraz jest zupełnie wycofany. i5 potrafiła na promocjach schodzić do 560 zł, a najbiedniejszą płytę B460 dostałbyś za te niecałe 300 zł, a to sporo większa wydajność. Za 350 zł biedna B560, co pozwala na użycie lepszego RAMu.

Nie przepadam za Ryzenem 5 1600 AF. To był fajny, budżetowy procesor, ale ponad rok temu, gdy
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Faktycznie patrzyłem na Incele i drogie te płyty z 3200-3600MHz DDR4 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Duża różnica w wydajności jak mam RAM ze słabszym taktowaniem niż powyższe? Chcę generalnie mieć jak największy skok wydajności w stosunku do tego co mam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pathlogan tak, lepiej mieć 6 rdzeni.
Ostatnio jednak Intel Mocno podrożał. Imo obecnie nie warto przepłacać i lepiej iść w amd.

Natomiast ryż 1st gen nie będzie zbyt dobrym wyborem moim zdaniem.
Lepiej Wziąć choćby ryzena 3600.
  • Odpowiedz
Duża różnica w wydajności jak mam RAM ze słabszym taktowaniem niż powyższe?


@Pathlogan: Zależy na jakim procesorze, ale tak, na nowszych raczej daje to sporo. W sumie racja, może najlepszy wybór to będzie Ryzen 3600, bo do niego szybki ram można wcisnąć, a płyty główne i za 200zł idzie znaleźć (MSI B450 A-Pro MAX - sam miałem, bardzo dobra).
  • Odpowiedz