Wpis z mikrobloga

Właśnie zjadłem sobie łyżeczkę miodu (drogiego prawdziwego wrzosowego, bo mnie stać) i tak sobie pomyślałem, że 1 łyżeczka miodu to mniej więcej tyle ila jedna pszczoła wyprodukuje przez całe życie. Więc jakaś pszczoła całe życie #!$%@?ła w pszczołexie tylko po to, żebym ja w 5 sekund #!$%@?ł owoc jej żywota.

I tak samo my, przegrywy, całe życie tyramy w kołchozie niczym ta biedna pszczółka. I budujemy czyjś kapitał. A taki bogacz lekką reką #!$%@? na samochód czy inną zachciankę tyle ile 20 przegrywów zarobiło przez całe życie.

No i tak to właśnie jest, Grażynko, tak to jest
#przegryw
  • 27
  • Odpowiedz
@KorwinizacjaPrzelyku: poczynilem pewne obliczenia. Zakladajac, ze przecietny przegryw pracuje od 20 do 65 roku zycia za minimalna daje to 45 lat czyli 540 miesiecy razy 2800 brutto daje 1.512 mln brutto. Mnozac to razy 20 przegrywow daje to nam 30.24mln zl brutto. Jaki samochod mozna za to kupic? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zakladajac, ze przecietny przegryw pracuje od 20 do 65 roku zycia za minimalna daje to 45 lat czyli 540 miesiecy razy 2800 brutto daje 1.512 mln brutto.


@Nowa_Zielonka_:

ale tylko 1.134 mln netto

czyli 22mln netto za 20 osob

Starczy na jakies 8 solarisow elektrycznych :)))

  • Odpowiedz
@Ktotegojeszczeuzywa:

cena tego miodu to tyle ile 20 przegrywów zarobiło przez tydzień


Biorac pod uwage, ze srednio w tydzien zarobisz ok 1000 pln to 20 os x 1k daje 20k pln i uwazasz, ze to malo jak za jeden miód? Czy cos ci sie jeblo w probie bycia zabawnym i jak typowa zielonka wyszedles na kretyna?
  • Odpowiedz