Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@cassiopei: Moim najgorszym pomysłem w życiu było odwiedzenie stolicy Włoch. Samo w sobie nie było to złe, ale gdy chciałem stamtąd wyjechać okazało się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Nie miało znaczenia jak bardzo próbowałem opuścić to miasto, prędzej czy później i tak tam wracałem. Siedzę tu już ósmy rok, niech mi ktoś pomoże
@cassiopei: dużo majfrendów zaczepia na ulicy, zagadują i nakładają różne bibeloty na ciebie itp. - z nimi trzeba zdecydowanie "no, thanks" i w długą, chcą wyłudzić kasę. Z jedzeniem polecam tripadvisor i po opiniach wybierać, lepiej czasami iść dalej ale za to dobrze zjeść. Bilety do koloseum masz na konkretną godzinę i tego pilnuj, na tym samym bilecie możesz iść również do forum romanum. Ogólnie miasto jest super i życzę udanego
@cassiopei: uważaj na stary numer, trzech gości podpiera ścianę, jeden rzuca pod ciebie jakaś rzecz (ze niby my upadła). Nie daj się wrobić w odruch człowieka i pomoc w podnoszeniu mu tego. No i tak jak wyzej - majfrendy z woda/powerbankami/#!$%@?/czymkolwiek. Miej oczy dookoła glowy
W Rzymie uwielbiam Piazza Navona, Piazza Venezia i via Corso z bocznymi uliczkami. Olbrzymie wrażenie robi też park Villa Borghese. Z typowo rzymskich potraw spróbuj cacio e pepe i coda alla vaccinara-to jadłem w restauracji Trattoria Dell’Omo, rodzinnej knajpie-bardzo polecam.
@cassiopei: Jeśli bedziecie wynajmowały samochód, polecam uważać 10x bardziej niż w Polsce i rozglądać się częściej na skutery itp. Zaparkować też najlepiej dla świętego spokoju na płatnym parkingu

Jeśli chodzi o knajpy to zasada jest prosta: wchodzisz tam gdzie dużo Włochów i nie za dużo turystów, będą mieli trochę bardziej autentyczne żarcie :)

Słyszałem że jakieś jazdy są teraz w tam z covidem więc nie wiem jak to się odbija na
@cassiopei: byłem jakieś dwa tygodnie temu także jak masz pytania to pisz, co musisz zobaczyć to wiadomo Koloseum, fontanna di trevi, panteon, schody hiszpańskie, Watykan, bazylika św Piotra, z mniej oczywistych polecam galerie Borghese, Piazza Navona i Janikulum, z knajp polecam Cin Cin bar gdzie na balkonie z widokiem piazza Venezia można zjeść dobrą pizze oraz Ristorante Pizzeria Castello koło Watykanu