Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie kebaba przez aplikację #pysznepl z miasta które oddalone jest od mojego miejsca zamieszkania około 5 km. Za dostawę w aplikacji zapłaciłem normalnie tyle ile było podane ( 5zł ). Kiedy dostawca był blisko zadzwonił do mnie i poinformował, że restauracja wymaga UISZCZENIA PŁATNOŚCI W WYSOKOŚCI 10 ZŁ za dostawę bo jest to poza miastem xDDDDDD Oczywiście odmówiłem bo niby z jakiej racji mam płacić kolejny raz za dostawę. Dostawca zadzwonił do właściciela, który powiedział uwaga uwaga "skoro pan nie chce to niech nie płaci". Jestem ciekaw ile osób miało podobną sytuację i zapłaciło mimo że nigdzie dosłownie nigdzie nie było informacji o dodatkowej opłacie. Jak dla mnie sytuacja słaba, bo skoro mają ustalony rejon dostaw i opłatę za dostawę to wymaganie kolejnej jest żenujące. Jak myślicie napisać w aplikacji donosik na nieuczciwe praktyki czy odpuścić?
#januszebiznesu
  • 7
@Catmmando: no właśnie nie xD Jest jakaś firma, która obsługuje zamówienia przez pyszne kilku restauracji z mojego miasta. I przy odbiorze z tego co zrozumiałem właściciel przekazał dostawcy, aby pobrał opłatę 10 zł bo pyszne tego nie dolicza a to poza miastem xD
@Season6: Nie ma czegoś takiego. Płacisz to co w zamówieniu i tyle. Niektóre restauracje chcą odrobić prowizje z Pyszne.pl i tak sobie extra doliczają za dowóz. Wszystko zgłaszać do Pyszne.pl. Najszybciej odpowiadają na Fejsie.
@Season6: To u mnie w mieście są jeszcze większe jaja, co prawda ta restauracja nie ma możliwości zamawiania przez pyszne, ale dzwonisz do nich, zamawiasz pizzę i pytasz się o kwotę końcową razem z dostawą i opakowaniem - Ostatnio pani powiedziała mi, ze razem wyjdzie 43 zł. Przyjedza dostawa i facet mówi 48zl, taka sytuacja miała miejsce nie raz i jako ze „ paragony „ są spisywane na ręcznym blankiecie to
@qwertyytrewqu: o kuźwa to niezłe dymy. Ja po takich ekscesach jednak rezygnuje z usług danej knajpy nawet jeśli jedzenie jest na wysokim poziomie. Jakoś wewnętrznie gardzę januszostwem, mimo że stać mnie by dopłacić to i tak przy każdej próbie oszustwa nawet na drobne się kłócę.
@Season6: Tez nie miałbym problemu z dopłatą, również irytują mnie takie janusze, ale niestety w mojej miejscowości jak chce zjeść dobrą pizzę to jednak muszę się kłócić o te głupie 5zl :) Restauracji serwujących pizzę jest może z 10, ale ich pizza jest lekko mówiąc #!$%@?, jedynie oni serwują coś godnego uwagi.