Wpis z mikrobloga

Przecież Maja Staśko ma racje, źle to interpretujecie. Mnie się wydaje, że ogólnie problem polega na tym, że istnieje społeczny obraz kobiety jako tej "ogolonej", jako jakiś standard. Mężczyzna może mieć włosy pod pachami, na nogach itd. a kobieta nie. I nie może ich mieć, bo taki jest konstrukt społeczny.

Wyobraź sobie, że jesteś dzieckiem i nagle zadajesz ciekawe pytanie - a dlaczego ja się golę, a on nie musi? I odpowiedź - bo tak jest, bo kobiety są zadbane itd. bez logicznego argumentu. Co to znaczy zadbane? Głupie prawda? To odpowiedź budująca bunt. Włosy u mężczyzny ok, a u kobiety oznaką zaniedbania - chociaż nie ma naukowego czy medycznego dowodu na to, że tak jest. To siedzi wyłącznie w waszej głowie. Przecież jesteśmy zupełnie takim samym gatunkiem.

Totalnie rozumiem sprzeciwienie kobiet w tej sprawie - dlaczego kobieta tylko ze względu na włosy, zupełnie coś naturalnego, ma być uważana za gorszą? Ma być publicznie oceniana? To jest absolutnie jej sprawa jak wygląda, jakie ma włosy i gdzie.

I totalnie Twoja sprawa czy Ci się podoba to czy nie - to Twoje prawo mieć swoje upodobania, czy podobają Ci się ludzi szczupli, grubi, owłosieni, totalnie ogoleni itd. Ale nie możesz swoich czysto subiektywnych wyobrażeń (tj. upodobań) na temat wyglądu drugiego człowieka brać jako „standard” i „tak powinno być”. Na tym polega akceptacja i tolerancja, której wielu z was nie ma.

„po części imponuje mi lewacka zdolność, do ideologizowania każdego objawu niechlujstwa, nie dbania o siebie i lenistwa.”Włochy u faceta wylewające się spod pach, 4 centymetrowe włosy na nogach, włosy na dupie, że nie widać gdzie się plecy zaczynają - w porządku, jest ok. Kobieta z lekkim owłosieniem - niechlujstwo i lenistwo. Serio? Nie widzicie w tym jakichś podwójnych standardów?

#zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski #neuropa #zwiazki i dla równowagi #bekazprawakow
Pobierz artur200222 - Przecież Maja Staśko ma racje, źle to interpretujecie. Mnie się wydaje,...
źródło: comment_1630745176MCOwmcXiUsEBAF7PjvFajt.jpg
  • 262
wiele trzeba mieć do zoferowania od siebie, jesli kępka włochów skazuje Cię na samotność xD


@slavojzizek666: to prawda. A niby mezczyzni mają tak wielce różnorodne preferencje w porównaiu do kobieit. No nie w tej kwesti. Kobiety dziela sie na te, które lubia zarost na twarzy czy klacie u mezcyzn jak i wolą żeby go nie było. A mezczyzni? Wiekszosc uwaza ze kobieta ma byc wygolona na zero wszedzie, garstce fetyszystow włosy
@ImYourPastClaire: Nie jesteśmy jednak w dżungli na bezludnej wyspie. Wszystko kosztuje tyle ile ludzie są w stanie zapłacić. To kobiety mają parcie na tusze do rzęs za dwie stówy, kiecę za tysiaka i krem do twarzy za 500. Teraz jeszcze pytanie z czyjego portfela to idzie. Nam wystarcza nivea, brutal kupiony w kiosku, prysznic i siłownia za dwie stówki za miesiąc. Choć nie wszystkim. Niektórzy wydają więcej niż kobiety by się
A niby mezczyzni mają tak wielce różnorodne preferencje w porównaiu do kobieit. No nie w tej kwesti. Kobiety dziela sie na te, które lubia zarost na twarzy czy klacie u mezcyzn jak i wolą żeby go nie było. A mezczyzni? Wiekszosc uwaza ze kobieta ma byc wygolona na zero wszedzie, garstce fetyszystow włosy nie przeszkadzaja


@konopiapolska: hej, hej, hola, hola, chyba trochę się zapędziłaś. Bo ja generalnie bronię twojej racji. Tylko
@artur200222: wyśmiewanie niskich przegrywów, którzy nic nie mogą poradzić z swoim wyglądem poza operacjami które kosztują tyle, że nie zdobędą takiej kasy przez całe życie - ok, nie dba o siebie przegryw i narzeka na brak powodzenia. Wyśmiewanie kobiet które się nie golą - hurr durr jak może ci się nie podobać, presja społeczeństwa bla bla.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@artur200222: mnie takie włochy obrzydzają (ale jak facet przegina to też, włosy pod pachami, klata czy plecy małpy - odrażające to dla mnie), ale jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Niech se każdy goli co i jak chce. Przy czym niech nie oczekuje za to pochwał, czy klaskania nad odwagą czy czymkolwiek, bo często to się do takiego absurdu sprowadza. I włosy i ich brak powinien się co najwyżej spotykać ze
Tylko dlaczego jeżeli piszesz o kobietach, to one mają preferencje, ale mężczyzni to fetyszyści? Nie wydaje mi się to pozytywnie kojarzącym słowem, więc dlatego tak to kategoryzujesz?


@Elijahu: bo jak żyje nie znam mężczyzn którym to sie podoba. Tak realnie. Widzę takich ludzi którzy do tego się przyznają w internetach jedynie
@konopiapolska: nie nazywanie kogoś takiego fetyszystą może by nieco niektórych ośmieliło. Nawiązując do twoich komentarzy odnośnie nakładania presji na kobiety, sama właśnie nakładasz tak presję na mężczyzn którzy was popieraja, którym włosy nie przeszkadzają lub się nawet podobają, że jak ktoś się przyzna, tak realnie, nie w internecie, to zosanie uznany za dziwaka i fetyszystę ¯\_(ツ)_/¯
@ImYourPastClaire: Ło jezusie depilacja boli xD ale taguj #pieklokobiet.
Jakoś was nie boli to, że w tym kraju kobiety pracują krócej i idą szybciej na emeryturę. Nie boli was to, że zawsze jesteście traktowane jak święte krowy i na spermiarzach możecie robić łatwy hajs na co facet nie może sobie pozwolić.
Ale waszym problemem jest to, że Ło jezusie faszyzm przez konstrukt społeczny musimy się depilować i to nas BOLI