Wpis z mikrobloga

@portoryko43:
ja aktualnie nie, dzieci nie śpią.

A tak serrio co #!$%@? to że zadałem tu pytanie, to że ze znajomymi chcemy się zrzucić i kupić coś dobrego ?
co dokładnie #!$%@? ?
więcej byś wzniósł w dyskusje jak byś plus dał.
Bo ja serrio chcę pomóc.
aparta do bezdechu sennego


@Doment: Chcesz kupić respirator dla niemowląt czy monitor oddechu? Jeśli monitor oddechu to polecam Babysense 7 lub Snuza Pico (ciężko z dostępnością w Europie). Ten pierwszy to uznane urządzenie używane na oddziałach położniczych, a drugie ma obsługę i pokazywanie informacji, która mi bardziej odpowiada (aplikacja na telefon podająca oddechy/sekundę, temperaturę, położenie dziecka itp.).
klinika snu funduje taki maszynki?


@3zMK2: nie xD

@Doment: nfz dofinansowuje koło 2 tysięcy złotych, ale musisz od pulmonologa zamówienie mieć.

Ogólnie jedyna warta dopłaty funkcja to adaptacyjny bipap i nawilzacz powietrza.
klasyczny cpap na pewno nie, koniecznie bipap (zmniejsza ciśnienie w fazie wydechu).

w przypadku dzieci to najlepiej, żeby wypowiedzial się lekarz jakie ciśnienia są potrzebne i z tym iść na spytki do sklepu.

ja polecam brandvital (niestety mi
Współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@3zMK2: ja zapłaciłem 2500zl za dość wypasny (600zl taniej byłby wystarczający, ale nie mial nawilżacza gratis, a oddzielnie 500zl), nfz dorzuciło 1800zl.

drugie tyle w koszcie wynajmu bo mi się nie chciało iść do lekarza xD
@Doment: NFZ dofinansowuje 1890zł do zakupu aparatu- lepiej iść do lekarza po wniosek i wtedy dobry (manualny) aparat można dostać z jakąś symboliczną dopłatą, a do urządzenia automatycznego z najwyższej półki (ResMed AirSense 10 Autoset) trzeba dopłacić ok. 2k; nie markowych CPAP'ów unikać jak ognia, bo mogą narobić więcej szkód niż pożytku