Wpis z mikrobloga

#pracbaza #januszex #januszebiznesu

Cześć. Proszę was o pomoc. Nie wiem co robić. Wiem, że na tym portalu jest mnóstwo bogatych ludzi, który są bogaci, powiodło im się w biznesie, albo chociaż są dobrymi programistami 15k. Prowadzę taki biznesik w branży IT. Niestety ostatnio trochę mi się biznes gorzej spina, chciałbym zostawić tych nielicznych zaufanych pracowników, a resztę zwolnić i zastąpić ich imigrantami z Ukrainy, a część "wyoutsorsować" do Indii. Wychodzi na to, że muszę zwolnić tak mniej więcej 1/2 do 3/4 ekipy. Z tym, że tutaj są pewne problemy. Zwolnić pracownika nie jest tak łatwo. Będę musiał płacić 3 miesiące wypowiedzenia. Jeszcze będą pisać w internecie, że wolę imigrantów zatrudnić niż Polaka. Dodatkowo, ja nie mam serca tak po prostu zwolnić pracownika. Wolałbym, żeby to sam pracownik przyniósł wypowiedzenie, dogadalibyśmy się za porozumieniem stron i już miałbym go z głowy za kilka dni. Z żoną wpadliśmy na pomysł, żeby wprowadzić monitoring ekranów komputerów. To wyjście ma dwie dobre strony:
1. Jeśli ktoś sumiennie pracuje to mu monitoring nie będzie przeszkadzał
2. Jeśli ktoś nie pracuje sumiennie, to nie będzie chciał tak pracować i liczę na to, że sam się zwolni.
Czyli, zostaną najlepsi, najbardziej wartościowi pracownicy.
Już doszły do mnie plotki, że połowa chce się zwolnić i jutro przyniesie wypowiedzenie. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby tak było. Moja firma raczej orłów nie zatrudnia, orły tam nie pracują. Gdyby mieli jakąś alternatywę, to by dawno już stąd uciekli. Wydaje mi się, że zwolni maks 1/4 załogi. No, a ja chce wywalić tak z połowę co najmniej.
Doradźcie proszę, co tu jeszcze mogę zrobić, żeby sami grzecznie podziękowali za współpracę?
Liczę na waszą pomoc.
Pozdrawiam.
  • 5