Wpis z mikrobloga

Panowie kupiłem uzywana płyte główna na fakture H110 PRO BTC+, po podłączeniu zasilania CPU płyta odcina całe zasilanie, bez zasilania cpu wiatrak na procku się kręci więc coś wstaje. Robiłem reset bios na zworkach ale nic to nei dało. Zamówiłem dziś nowa płyte żeby wykluczyć na 100 % ze stara jest padnieta, jest coś co mogę jeszcze sprawdzić żeby mieć pewność że to wina płyty? Wypinałem wszystkie peryferia i ewidentnie problem jest tylko po podłaczeniu zasilania na cpu- wiatrak kreci dwa razy i to tyle. Sprawdzałem na 2 legitnych zasilaczach :) #komputery #kryptowaluty
  • 14
Bez ramu też nie rusza

też odcina zasilanie ?

ale ram jest ok

To że jest ok nie znaczy że będzie gadał z tym modelem płyty ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba że sprawdzałeś kompatybilność
@Eplan:
Jeśli ktoś ma wątpliwości co do tego, czy pamięci o wyższym taktowaniu zadziałają w gniazdach obsługujących niższą częstotliwość pracy, uspokajamy, że nie będzie z tym żadnego problemu. Oczywiście RAM będzie działać z mniejszą prędkością. Taka konfiguracja nie ma większego sensu i jest nieopłacalna ze względów ekonomicznych. Chyba jedynym usprawiedliwieniem jest sytuacja, w której komuś po poprzednim komputerze został wysoko taktowany RAM, a przy składaniu kolejnego zestawu zakupił płytę niższej klasy, która nie
Wtyczki sprawdzone zasilacz i cpu pewne ?

??
@Eplan: O tym co wkleiłeś większość wie tak samo kości o różnych częstotliwościach powinny działać z częstotliwością tej najwolniejszej.

Najważniejsze teraz jest ustalenie czemu odcina zasilanie ;) A weź ty dobrze obejrzyj gniazdo procesora czy któryś pin zagięty albo wykrzywiony nie jest ;)