Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Was też to szokuje? Mnie szokuje. Podobno dzieci przymierzały tam głodem za stawkę 9 zł i jadły z tego powodu muchomory. Stawka będzie teraz zwiększana (nie pamiętam już do ilu ale chyba 13 czy 14 zł).

Pojawia się tylko jedno ale...
Stawki zbiorowego jedzenia w Publicznych Przedszkolach (wypowiadam się tylko o tych, które znam).

W przedszkolu gdzie uczęszcza moja córka gmina ustaliła stawkę dzienną - 6 zł. Nie idzie tej sumy zwiększyć a przedszkole musi się w niej zmieścić bo tak wymyśliła gmina.
W przedszkolu gdzie pracuje moja mama stawka ta wynosi zawrotne 5.7 zł za cały dzień( ͡° ͜ʖ ͡°)
W tym zawiera się śniadanie, drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.

Polskie dzieci mają przeżyć za 6 zł a te z Afganistanu są jakieś lepsze?
Może zacznijmy najpierw dbać o Polaków a później o inne nacje. Zapewne zaraz zostanę zwyzywany o rasizm a post spadnie z rowerka( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #afganistan #szkola #ciekawostki #jedzenie #polityka
źródło: comment_16310392451gSAdHnLGraLFhyrzMdDUP.jpg
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Caracas: nie wiem jak w innych, ale w przedszkolach w mojej miejscowości gmina sponsoruje tylko kanapkę z rana i "obiad". Reszta jest ekstra płatna, jak i pobyt dziecka po 12. Chodzi o to, że kanapka, plus dwa ziemniaki do tego szklanka kompotu może i może kosztować pi razy oko 6zl.
@Caracas: Obie kwoty wyglądają żałośnie. Ale gdy moje dzieci chodziły do przedszkola to nie pamiętam żeby z wyżywieniem był jakiś problem.
Przy czym przedszkolak je mniej i nie jest w przedszkolu całą dobę. No i wydatki na żywność w ośrodkach dla przybyszów to jakiś ułamek kwoty wydawanej na przedszkolaków, więc argument najpierw jednym, a potem drugim do mnie nie przemawia.
@Caracas: Nie wiem jakie media oglądasz, ja odebrałem to tak, że stawka żywieniowa jest kiepska więc wpadli na pomysł zupy grzybowej. Na pewno nie przymierali głodem jednak z jakiegoś powodu ją sobie zrobili. Nie winię tu polskiej strony, trudno wszystko przewidzieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ajuto00: a w domu jesz całą dobę? Czy w jakis normalnych godzinach? Dzieci w przedszkolu mają jedzenie w godzinach 6 - 16. Więc w zasadzie dochodzi jeden posiłek wiecej. Po za tym była mowa, że dzieci głodowały w tym ośrodku