Wpis z mikrobloga

haha
"Myślę, że Allegro do tej pory postawiło około 20 automatów paczkowych ze średnią liczbą 70 skrytek na każde urządzenie" - powiedział prezes InPostu.
Dodał, że jeśli chodzi o współpracę obu firm, nic się nie zmieniło, współpraca obu firm ma potrwać 7 lat.
InPost jest głównym partnerem Allegro, w zakresie realizacji dostaw. We wrześniu 2020 roku spółki przedłużyły współpracę w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart! na kolejne 7 lat.
Allegro postawiło na początku czerwca pierwsze cztery własne automaty paczkowe. Spółka informowała wówczas, że rozbudowa sieci zaplanowana jest na okres wakacyjny, a pierwsze przesyłki z nowych urządzeń klienci będą mogli odebrać jesienią 2021 roku.
Allegro poinformowało na początku marca o podpisaniu listu intencyjnego z Modern - Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek. Do końca tego roku platforma planuje budowę sieci 1.500 urządzeń w polskich miastach. W ramach pierwszej fazy spółka chce uruchomić łącznie 3.000 automatów.

https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/40265766,inpost-szacuje-ze-allegro-postawilo-dotychczas-ok-20-automatow-paczkowych
#inpost #allegro #gielda
  • 10
Tia..i w tym roku mieli ruszyć zaledwie w 3 dużych miastach z tymi automatami? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakoś tak bardzo słabo wyglądały te plany. Ja musiałbym jechać do Wrocławia chyba najbliżej.


@unified_observer: oni włączają też do sieci punkty odbioru jak saloniki Kolporter i inne, więc to mogę zrobić ilościowo szybciej niż automaty i to robią
@Pienio69: Saloniki itp punkty odbioru mają ta wadę, że ludzie cię chcą z nich korzystać, więc nie są zastępstwem automatów. Tak wiem że zaraz ktoś powie "a ja korzystam", na co ja odpowiem: a jak masz wybór paczkomat lub kiosk/fryzjer w tej samej odległości to co wybierzesz?
Sukces paczkomatow nie bierze się znikąd
a jak masz wybór paczkomat lub kiosk/fryzjer w tej samej odległości to co wybierzesz?


@unified_observer: Oczywiście że paczkomat, ale to pośrednie. Jesli by były punkty tylko w 3 miastach to nikt ze sprzedających by tego nie oferował - bo nikt z kupujących by tego nie wybierał. A jeśli dodadzą takie punkty odbioru to mogą później dodatkowo motywować sprzedawców do uruchomienia tej formy dostawy i promować ją wśród kupujących.