Wpis z mikrobloga

@PanBulibu nic nadzwyczajnego, ale też zależy co kupiłeś bo wizerunkowo powiem że kiepsko. W Decathlon jak kupujesz rower, to nie wydają go z magazynu ale najpierw przechodzi przez ręce serwisu właśnie celem regulacji. W każdym razie z fabryki rower nie wychodzi wyregulowany, poza przerzutami sprawdź dokręcenie elementów i hamulce
@PanBulibu: dużo tu zależ od samego sprzedawcy, w sensie czy po otrzymaniu roweru sprawdził go zanim sprzedał go dalej. Swego czasu słyszałem, że niszowy sprzedawca UNIBIKE każe wszystkim sprzedającym, aby rower do klienta trafiał wyregulowany.

Oczywiście kij ma dwa końce, bo jeśli cena dobra to sprzedający np przez internet nie chce tracić czasu na klienta, który prawdopodobnie nie wróci i tylko podaje dalej karton i liczy zysk.

Jeśli sklep stacjonarny to
przechodzi przez ręce serwisu właśnie celem regulacji.


@vinciq: Z decathlonem to tak roznie, ja jak odbieralem mojego rc500 to byl dramatycznie wyregulowany.
@vinciq: @Paracelsus: @Wyrewolwerowanyrewolwer: Rower przyszedł ze sklepu rowerowego ale zdecydowanie nie był wyciągany z pudła i regulowany (tak jak wyszedł z fabryki tak wysłali go mnie).

przechodzi przez ręce serwisu właśnie celem regulacji.

@vinciq: Z decathlonem to tak roznie, ja jak odbieralem mojego rc500 to byl dramatycznie wyregulowany.


@uytx: Ja z kolei kiedy kupowałem swojego Tribana 520 to nie dość, że (nawalili z ostatnim egzemplarzem) sprzedali mi
@PanBulibu: Idź do dobrego serwisu a nie jakiegoś pana Mirka z osiedla. Wyregulują Ci wszystko co trzeba, z doświadczenia wiem, że jeżeli przerzutka nie działa tak jak trzeba pomimo regulowania to jest to krzywy hak więc niech Ci go wyprostują, zrobią przegląd hamulców, ustawią tarcze jak trzeba i inne pierdółki które skutecznie zniechęcają do miłej jazdy na rowerze.
@PanBulibu: krzywy hak może nyć przez transport. Nie wiem jaki rower, ale mi nawet jak wszystko wyreguluje, to potrafi się koło inaczej założyć po zdjęciu i trzeba nieco poprawić. Szczególnie hamulce tarczowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanBulibu: taka sama sytuację mam właśnie, kilka dni temu kupiłem krossa ekera 6 i również przerzutki nie wyregulowane dobrze