Wpis z mikrobloga

Ma ktoś klejone panele winylowe na podłodze w łazience? Jak się sprawdzają?

Mam równy poziom wylewki w całym mieszkaniu i chciałbym mieć jednolitą podłogę. Stanęło na panelach winylowych (pewnie z Quickstep). Raczej system na klik odpada, bo chyba tak średnio się do łazienki nadają, plus może być z nimi problem jak kuchnia będzie stała na podłodze pływającej, więc zostaje na klej. Przynajmniej trwalsza będzie.

Wiem, że musi być wylewka samopoziomująca przed. W tej chwili w aktualnej wylewce są zrobione dylatacje przy ścianach i między pomieszczeniami, a w salonie jest nawet przez środek. Czy trzeba dylatacje, inne niż przy ścianach, też zostawić przy wylewce samopoziomującej? Nie wyjdzie to potem na klejonych panelach winylowych?

Normalnie robić hydroizolację folią w płynie i narożnikami w łazience? Można do niej przykleić panele i nie będzie widać różnicy poziomu z korytarzem?

#remontujzwykopem #remont #mieszkaniedeweloperskie
  • 3
Raczej system na klik odpada, bo chyba tak średnio się do łazienki nadają, plus może być z nimi problem jak kuchnia będzie stała na podłodze pływającej


@kampar: nie widzę przeciwwskazań. Z przykręconymi do podłogi kiblem i grzejnikiem czy stojącymi meblami w kuchni nic się nie dzieje
@kampar ja mam. Na klik. Podlewane regularnie przez nie do końca szczelne drzwi w kabinie. Nic się nie dzieje. Od strony kabiny uszczelnione silikonem żeby woda nie wlatywała bezpośredniego pod nie. Leżą od prawie roku. Nie miałem wylewki bo remont na szybko. Panele poszły na dwie wsrstwy płytek i podkład z rolki. Cytując klasyka. U siebie też zrobiłem na #!$%@?. :)