Wpis z mikrobloga

Sprzedać prywatny samochód czy nie? Mircy, prośba o radę - kupiłem rok temu Forda Focusa Mk 3 - stan super, wyposażenie najwyższe - no spoko auto bez szaleństwa - na minus silnik Diesla. Auto bezawaryjne i naprawdę jak dla mnie i dla żony bardzo spoko. Pół roku później dostałem auto służbowe i od tej pory jeżdżę tylko tym - mój prywatny samochód w zasadzie stoi na parkingu podziemnym. Muszę teraz to prywatne auto przestawić z parkingu podziemnego na powietrze no i szykuje się zima na dworze. Ponieważ nie planuję zmieniać pracy i nie wiem co musiałoby się stać, żebym ten służbowy stracił zastanawiam się czy nie lepiej dla mnie i dla auta (które nie jeździ) żeby go sprzedać. Stojąc na mrozie będzie tylko tracił na wartości. Za służbowe nie płacę wcale (paliwo, przeglądy, opony itd - wiadomo po stronie pracodawcy), prywatny tylko koszty generuje aktualnie. Dajcie znać czy w ogóle jest sens się zastanawiać czy od razu sprzedawać. #motoryzacja #samochody

Czy sprzedać auto prywatne?

  • Tak 85.5% (136)
  • Nie 14.5% (23)

Oddanych głosów: 159

  • 17
@skinny_pete to zależy jakie auto masz służbowe. Jeżeli to Fabia lub coś podobnego, to bym pewnie zostawił Focusa. Jeżeli octavia lub coś podobnego lub wyżej, to odpowiedź jest prosta..