Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika #pv

Falownik SolarEdge wyłącza się przy 253V?, czy jest jakiś mniejszy limit domyślny? Jak to wyglada w porównaniu z konkurencyjnymi falownikami?

Czy możliwa jest sytuacja, że somsiad produkuje, a ja nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
@green-mario: Możesz spróbować zainterweniować u OSD mogą przestawić zaczepy trafo i zmniejszyć napięcie, a nóż coś wskórasz, czasami mimo zgłoszeń olewają sprawę bo nie wiele mogą i tak zdziałać... Dużo zależy od odległości od transformatora i oczywiście liczby mikroinstalacji po drodze.
@Artvr_Geni: Od paru dni dopiero produkuję, i właśnie w sobotę miałem ewidentne przestoje, ale szlo się tego spodziewać. Tylko się zastanawiałem właśnie, czy każdy falownik ustawiony jest na max. 253v, czy np. SolarEdge już przy np 250 się wyłącza, bo nigdzie się takiej informacji doczytać nie mogłem. Dziekuje wam za info
@zibizz1: @majk3l:
@green-mario:
Jeżeli średnia z 10 min przekracza 253V to falownik wyłącza się. Ale nie od razu. Od razu wyłącza się przy przekroczeniu 264V (mogę się mylić +/- parę V).

W załączeniu przykład tego zachowania.

Wszystkie falowniki działają tak ponieważ jest to zgodnie z obowiązującymi przepisami. I jest to w ustawieniach falownika (dostęp dla instalatora) dla kraju jakim jest Polska :)
Jeżeli problem jest nagminny to warto skontaktować się z ZE.
mirekwirek - @green-mario:
Jeżeli średnia z 10 min przekracza 253V to falownik wyłąc...

źródło: comment_1631562099n7PY91dbMMkvq1XKk2U02A.jpg

Pobierz
@mirekwirek: A mogę zapytać, czy to prawda że falownik wyłączy się (gdy ta średnia przekroczy 253v), ale po minucie znowu się włącza i podziała kolejne 10 minut? I tak w kółko, a maksymalna strata wyniesie 10%?
@Mateos2: Tak, tak. Bo dzisiejszy sprzęt jest rodem z XIX wieku i się niszczy z powodu skoku z 230V do 250V... taaa... masowo na polskich wsiach padają komputery, telewizory...

@green-mario:
Po chwili falownik ponownie się włącza. To, że chwilowo napięcie było powyżej 253V nie znaczy, że tak jest cały czas. Przykład z tego dnia co wkleiłem pokazał, że więcej już wyłączeń nie było. Jest wiele zmiennych, które o tym decydują
dzisiejszy sprzęt jest rodem z XIX wieku i się niszczy z powodu skoku z 230V do 250V.


@mirekwirek: gorzej. Sprzęt z Chin projektowany na 220V
Ledy padają od przegrzania, wentylatory i agregaty też nie lubią wyższych napięć.
I nie pada, po prostu żyje krócej wiele sprzętu