Wpis z mikrobloga

KORONAWIRUS 2020 vs 2021

Porównanie analogicznych dni tygodnia dla roku 2020 i 2021.
Średnia 7-dniowa i dane dzienne dla nowych przypadków, zgonów, hospitalizacji i pozytywnych testów.

Tag do obserwowania lub czarnolistowania: #koronavs
Tabela Google Docs: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nwZL6610nglk9SQfqpUMMgRmMdaSTDvo-8vER4y6O5A/edit

#koronawirus #statystyka

Jako, że Mirek @ocotutajchodzi96 usunął konto, to taguję także #koroniak21vs20
Pobierz
źródło: comment_1631608750AJPBU9ewYyRF2eDxmeWu2F.jpg
  • 25
@Matt_888: Wchodzimy w najciekawszy okres. Rok temu od tego momentu już się zaczęła jazda bez trzymanki, gwałtowne wzrosty. Szczególnie mnie interesuje śmiertelność, jak widać na wykresie, rok temu już niemal codziennie była dwucyfrowa i ciekawi mnie jak to się zachowa teraz.
Także średnia ilość pozytywnych testów coraz mocniej się rozjeżdża w porównaniu do zeszłego roku.
@PISowski_inwestor: No właśnie, dlatego na razie wygląda to dość optymistycznie. Rok temu mam wrażenie, że wykrywany był tylko mały odsetek realnie chorych, teraz jest większa kontrola. Przynajmniej na razie. Dynamika wzrostu jest spora. Najważniejsze żeby hospitalizacji i zgonów było mniej.

@dendii: No też mnie ciekawi, ale na razie nie da się na to odpowiedzieć moim zdaniem. Krzywa zakażeń jeszcze parę dni temu wyglądała, jak by miała się przeciąć z zeszłoroczną,