Wpis z mikrobloga

@matwes: będzie gównoburza a nie #!$%@?. Opozycja jak nie ma większości może sobie szczekać :)

...tak polski ład mają szybko przegłosować i w październiku zamknąć temat.
Wbrew pozorom 2 miesiące do końca roku to dużo na przemyślenie "co mi się bardziej opłaca".

W tym miejscu zwrócę również uwagę, że ta SKŁADKA ZDROWOTNA to będzie #!$%@? :) ...
Głównie dlatego, że będzie dużo raportowania do ZUS, deklaracja roczna do ZUS i krótki
@kuncfot: ja już sobie policzyłem, że nie będzie mi się opłacało walczyć o premie, podwyżki i nadgodziny, bo wtedy "ulga dla klasy średniej" mi przepadnie, a co więcej, będę musiał ją oddać przy składaniu pitu. Tylko dlatego, że śmiałem więcej zarobić dzięki swojej ambicji.


@matwes: Czyli ktoś kto zarabia brutto 15k będzie dostawał netto tyle samo co ktoś 12k? Gdzie dokładnie znajdę te wyliczenia?
Zamkniesz do stycznia i zapłacisz podatek od kasy, której nie dostałeś?


@augusto-mises: otóż, oświecę Cię, zawsze płacisz podatek od zarobku, urzędu nie interesuje, czy kasę dostałeś czy nie :D

Chyba jak jesteś informatykiem na etacie udającym b2b.


@augusto-mises: albo i nie, pogadaj z doradcą podatkowym.
Głównie dlatego, że będzie dużo raportowania do ZUS, deklaracja roczna do ZUS i krótki czas na rozliczenie z dochodu i wystąpienie o zwrot nadpłaty zdrowotnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kuncfot: krotki tzn jaki? Ponoc skladki beda platne do 20 nastepnego miesiaca