Wpis z mikrobloga

#andorid #spam #operatorzykomorkowi #plus #plusgsm #orange #tmobile #virginmobile

Hej. 3 miesiące temu kupiłem dziecku kartę SIM w Plusie. Numeru nikomu nie podawałem. Młody w zasadzie od trzeciego dnia od aktywacji numeru dostaje po kilka telefonów dziennie z ofertami na pomoc finansową, panele PV czy inny spam. I tu moje dwa pytania.

1. Czy jest aplikacja na androida która blokuje wszystkie połączenia przychodzące za wyjątkiem dodanych kontaktów?
2. Czy jest jakiś operator który nie traktuje klientów jak szmaty i nie sprzedaje ich danych na drugi dzień od wepchnięcia mu SIM?
  • 7
@PosiadaczKonta: Android ma wbudowaną już funkcjonalność otrzymywania połączeń tylko od obecnych numerów z książki. Mam to uruchomione u swojego Kaszojada :) Musisz pogmerać w ustawieniach. Jak wejdziesz w Połączenia (słuchawka) i trzy kropki u góry to w ustawieniach ja przynajmniej mam Zablokowane numery i w nich opcja: Blokuj połączenia z nieznanych numerów.
@PosiadaczKonta:

1. Czy jest aplikacja na androida która blokuje wszystkie połączenia przychodzące za wyjątkiem dodanych kontaktów?

To obejście problemu, nie jego naprawa. Numer zazwyczaj ma się lata i moim zdaniem lepiej kupić drugi, taki bez tego typu problemów. Bo za parę lat będzie problem, gdy wszyscy znajomi będą mieli ten "feralny" zaspamowywany numer, więc jego zmiana będzie trudna, a pojawi się konieczność odbierania telefonów również spoza zamkniętej listy.

2. Czy jest
@PosiadaczKonta niestety numery wracają do puli po jakimś czasie zgodnie z regulaminem.

Co oznacza, że jeśli poprzedni jego właściciel był fanatykiem konkursów SMS, to kolejny płaci za to takimi telefonami na dzień dobry :(
@Gandalfo: Mam to włączone i mimo wszystko połączenia docierają. Wychodzi na to że ta opcja blokuje połączenia z numerów zastrzeżonych i ma to sens bo spamujące numery są jak najbardziej znane, w sensie wyświetlają się a że to spam to inna sprawa.