Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak wielu ludzi wsiąka w "ekosystem" Apple przypadkowo, albo jest do tego zmuszonych. Jak masa ludzi ostatnio, sam dopiero co zacząłem korzystać z urządzeń apple (poza iPodem sprzed nastu lat), w zeszłym roku i na dobrą sprawę po iPadzie i MBP byłem i jestem zadowolony. Fajny sprzęt... Chciałbym jeszcze do tego Apple Watcha z SIM, ale - bez iPhone'a to nie przejdzie. Więc siłą rzeczy, aby korzystać z AW, *muszę* wydać dodatkowe ca. 5k aby mieć względnie ok telefon. Wczorajsza konferencja była żenująca, myślę, że nie tylko dla Androidowców. Łudziłem się, że z czymś fajnym wyjdą, uzasadnią mi wydanie kasy na iPhone'a, ale wychodzi na to, że będę musiał wydać względnie dużo kasy na nienajlepszy sprzęt, tylko po to aby korzystać z Apple Watcha (°° ech, nie ogarniam. Czy u nich to naprawdę musi tak wolno się rozwijać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#apple
  • 8
@jedermann: po co mają się wysilać jak nie mają konkurencji… dwuletni iPhone potrafi byc sporo warty podczas gdy dwuletni flagowiec z Androidem kończy w szufladzie.
Samsung coś tam eksperymentuje ale te ich składane telefony to jakiś absurd - ładnie wyglada na reklamach, biorąc to w rękę magia znika.

Apple zrobiło naprawdę dobry ekosystem który po prostu jest i działa. Zaczynałem od iPhone potem doszedł MacBook Pro a w maju zegarek. Nie
@Singularity00: Samsung eksperymentuje przy okazji - mnie tymi flipami/foldami na tym etapie nie interesują, ale też cały czas rozwijają swoje topowe serie.
Co do tego, że Apple nie ma konkurencji się nie zgodzę - chyba, że chodzi o brak konkurencji w robieniu iPhone'ów ;) Zdjęcia mimo wszystko nadal wychodzą lepsze w Pixelach, nie mówiąc o bateriach, ładowaniu, notchach, itd.
I to mnie wkurza - świadomość, że wydam więcej na (subiektywnie) gorszy
@jedermann: ja tam nie wiem skąd czerpiesz info ale iPhone pro jest liderem jeśli chodzi o jakość zdjęć razem z samsungiem. iPhone nie kupuje się „żeby było dużo ram” bo to nikogo nie obchodzi - iPhone kupujesz bo oczekujesz stabilnego ekosystemu który po prostu jest i pomaga w codziennych czynnościach. Procesor Apple bije całą konkurencje od lat i co roku tylko się to pogłębia.
Notch to kwestia raz unikalny design (wszystkie
@Singularity00: nie no, z uzasadnianiem notcha to trochę fikołki ;) Co do zdjęć - znajomi korzystający z iPhone'ów porównując zdjęcia z tymi zrobionymi Pixelami, mówią wprost, że te wyglądają lepiej. Podobne zdanie ma MKBHD. Jak sam piszesz - cyferki cyferkami.
O RAMie nie pisałem ale również się zgadzam. Nie ma co porównywać tego typu parametrów przy różnych systemach operacyjnych.

Z drugiej strony, całkiem poważnie, patrząc po moich doświadczeniach z MBP z
@jedermann: niby trochę tak ale nie do końca bo Face ID to nie jest typowa kamerka co można ją ot tak wepchać pod ekran i już :d jakoś nie widzę skanowania głębi itd. kamerką pod ekranem :d

AD2: właśnie paradoks jest taki, że wady urządzeń Apple najbardziej przeszkadzają jak się ich nie używa / nie posiada ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kiedy się wejdzie w ekosystem nie zwracasz