Wpis z mikrobloga

mirki od #ubezpieczenia podpowiedzcie proszę w sprawie #oc . Zrobiłem darowiznę auta w rodzinie, oc ważne było do 8.09 darowizna miała miejsce 4.09. Ze swojej strony wypowiedziałem oc - po prostu koniec kontynuacji w tym tu (benefia), obdarowany od razu (4.09) wykupił oc na swoje dane nie wypowiadając mojej polisy. Czy trzeba wypowiedzieć tą starą nieaktualną już polisę, będą jakieś konsekwencje braku wypowiedzenia przez nowego posiadacza? Przerwy w oc nie było

#ubezpieczenie #kiciochpyta #motoryzacja
  • 13
@megamamut: https://www.allianz.pl/pl_PL/poradnik-ubezpieczeniowy-dla-kierowcy/darowizna-samochodu-w-rodzinie.html

W związku z darowizną pojazdu, prawa i obowiązki z umowy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdu mechanicznego przechodzą na nowego posiadacza, na którego przeniesiono prawo własności tego pojazdu. Jeśli obdarowany wypowie umowę ubezpieczycielowi, to wtedy darczyńca może otrzymać zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia. Należy również pamiętać o tym, że w przypadku przeniesienia własności pojazdu nie dochodzi do przedłużenia ochrony ubezpieczeniowej OC dotyczącej tego pojazdu na kolejne 12 miesięcy.

czyli tak
@megamamut: obdarowany powinien wypowiedzieć tą starą umowę jak napisali i za pozostały czas ty dostaniesz zwrot a jak ci nie zależy to sama wygaśnie, ewentualnie mogą na nowo przeliczyć składki ale to chyba rzadko się zdarza
@darek-jg: a to nie jest tak że jak wypowiedziałem oc bez woli kontynuacji w tym tu (jak przy zmianie ubezpieczyciela) -to ta polisa wygasła chyba, dostałęm info na @ że przyjęli wypowiedzenie i nie będzie kontynuacji - nowy właściciel wykupił nowe oc cztery dni przed wygaśnięciem tej starej w innym tu (czy oc na pewno będzie zdublowane)? Numery rej. auta też się nie zmienią o ile ma to coś do rzeczy.
obdarowany powinien wypowiedzieć tą starą umowę jak napisali i za pozostały czas ty dostaniesz zwrot a jak ci nie zależy to sama wygaśnie, ewentualnie mogą na nowo przeliczyć składki ale to chyba rzadko się zdarza


@darek-jg Przecież to było tylko 4 dni jak obowiązywały dwie polisy naraz, moim zdaniem nie ma sensu ubiegać się o zwrot za 4 dni.

@megamamut Wg mnie nic nie musicie robić i nie będzie żadnych konsekwencji bo
@darek-jg: > złożyć info do benefii o zbyciu pojazdu a nowy właściciel wypowiedzieć w benefii to stare oc w związku z posiadaniem nowego w innym tu

czy Twoim zdaniem tak powinienem postąpić?
a to nie jest tak że jak wypowiedziałem oc bez woli kontynuacji w tym tu (jak przy zmianie ubezpieczyciela) -to ta polisa wygasła chyba, dostałęm info na @ że przyjęli wypowiedzenie i nie będzie kontynuacji - nowy właściciel wykupił nowe oc cztery dni przed wygaśnięciem tej starej w innym tu (czy oc na pewno będzie zdublowane)? Numery rej. auta też się nie zmienią o ile ma to coś do rzeczy. Wydaje mi
a to nie jest tak że jak wypowiedziałem oc bez woli kontynuacji w tym tu (jak przy zmianie ubezpieczyciela) -to ta polisa wygasła chyba


@megamamut: A, jeszcze coś, tak właściwie to nie powinieneś wypowiadać bo wg mnie to wypowiedzenie nie powinno być ważne - wypowiedziałeś z końcem okresu ubezpieczenia a przed końcem okresu ta polisa już nie była Twoja.

Wydaje mi się że powinienem złożyć info do benefii o zbyciu pojazdu